WycieczkiWycieczki wielodniowe

Bawaria – Perły Średniowiecza: Bamberg – Norymberga – Rothenburg ob der Tauber 12-14.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Bawaria – Perły Średniowiecza: Bamberg – Norymberga – Rothenburg ob der Tauber
Termin: 12-14 kwietnia 2024 r. (piątek-niedziela)
Wyjazd: godz. 0:15 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Tak jak bawarską kulturę ze swoimi strojami, piwem i norymberskimi kiełbaskami uznaje się za kwintesencję niemieckości, tak trzy miasta na naszym szlaku uchodzą za perły Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Ich historyczne bogactwo i piękno średniowiecznej architektury przetrwało (mniej lub bardziej) szczęśliwie wojny, kataklizmy i zmiany stylów.

Cena: Normalny – 1599,00 zł, Ulgowy – 1589,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc)
– noclegi w hotelu w Bambergu, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
– wyżywienie: 2 x śniadanie
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć ok. 25 euro.

Program wycieczki:

12 kwietnia 2024 r. (piątek) – wyjazd w nocy z czwartku na piątek
Godz. 0:15 wyjazd z Katowic Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Niemiec. Przyjazd do Bambergu w godzinach porannych. Zwiedzanie: Bamberg – jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast Europy (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), ale także słynnego ze swoich dziewięciu browarów. Monumentalna romańska katedra stanowi jedną z katedr cesarskich (miejsce koronacji i mauzoleum królów niemieckich) oraz miejsce pochówku jednego z papieży.

W środku katedry pośród licznych bezcennych dzieł sztuki znajduje się ołtarz Wita Stwosza. Dalej Nowa Rezydencja i Stary Dwór – reprezentacyjna siedziba biskupów, Stary Ratusz usytuowany na sztucznej wyspie, Mała Wenecja – kompleks zabytkowych domów dawnej dzielnicy rybackiej. Liczne piwiarnie przy brukowanych placach i malowniczych zaułkach tworzą niezapomnianą atmosferę miasta – tak jak słynne wędzone piwo, z którego Bamberg słynie. Ok. godz. 18:00 przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

13 kwietnia 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę i zwiedzanie: Rothenburg ob der Tauber – miasto położone w dolinie rzeki Tauber, należące do największych ośrodków kulturalnych i handlowych Świętego Cesarstwa Rzymskiego, stanowi dziś jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast. To miasto jak z bajki – ma stare mury (po których można spacerować) i liczne wieże (zobaczymy z nich las czerwonych dachówek), szachulcowe fasady domów mających po 600 lat i balkony pełne kwiatów.

Wewnątrz wspaniale zachowanych murów, którymi można obejść praktycznie całe miasto, czekają liczne atrakcje – warto zdobyć jedną z wież miejskich, obejrzeć bogato wyposażone kościoły, renesansowy Ratusz (z tarasem panoramicznym) i ciekawe muzea (jak Muzeum Świąt Bożego Narodzenia). Z alejek Zamkowego Parku roztacza się fantastyczny widok na wyjątkową panoramę miasta i dolinę Tauber. Ok. godz. 18:00 powrót do hotelu, nocleg.

14 kwietnia 2020 r. (niedziela)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Katowic. Po drodze zwiedzanie: Norymberga – okazała stolica Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Spacer zabytkowymi uliczkami starego miasta cesarskiego. Przy głównym rynku miejskim usytuowany jest okazały gotycki kościół NMP oraz studnia Schöner Brunnen. Zobaczymy budynek ratusza, gotyckie kościoły św. Sebalda i św. Wawrzyńca. Oba kościoły skrywają dzieła Wita Stwosza – słynnego Norymberczyka. Wielce malownicze są średniowieczne wieże na rzece Pegnitz. Przejdziemy wzdłuż okazałych murów i budowli obronnych. Stąd blisko do domu A. Dürera. Zamek cesarski – dominanta średniowiecznego krajobrazu miasta. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Ok. godz. 23:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów
–  ilość miejsc ograniczone – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze
– posiadamy zaświadczenie o wpisie do rejestru organizatorów turystyki nr 234

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!