WycieczkiWycieczki jednodniowe

Beskid Mały: Potrójna i Wielka Bukowa 24.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Mały: Potrójna i Wielka Bukowa
Termin: 24 sierpnia 2024 r. (sobota)
Wyjazd: Godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 99,00 zł, Ulgowy – 94,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy na wrześniową wycieczkę po Beskidzie Małym. Tym razem odwiedzimy część położoną blisko Andrychowa. Do zdobycia będzie całkiem solidna porcja punktów do GOT.

PLANOWANA TRASA:
Targanice  – Jawornica (831 m) – Potrójna (887 m) – Kiczora (758 m)  – Przełęcz Kocierska (718 m) – Wielka Bukowa (743 m) – Przełęcz Targanicka (562 m) – Mała Bukowa (690 m) – Złota Górka (757 m) – Targanice

Wystartujemy z Targanic, skąd rozpoczniemy strome podejście na Jawornicę. Na kluczowym odcinku o długości 1 km pokonamy ok. 240 m różnicy poziomów. Na szczycie zapewne chwilę odsapniemy i ruszymy na Potrójną zdobywając wysokość już mniej gwałtownie. Szczyt Potrójnej jest dobrym punktem widokowym, więc – jeśli pogoda będzie sprzyjała – spędzimy na nim trochę czasu.

Potem przejdziemy górskim grzbietem przez las na Przełęcz Kocierską, co będzie skutkować częściową utratą zdobytej wysokości, ale ponieważ będziemy wędrować po górach, już niebawem rozpoczniemy kolejne podejście na Wielką Bukową zwaną też Kaprówką. Szlak omija szczyt tej góry, ale jeśli okoliczności pozwolą, wejdziemy na wierzchołek Wielkiej Bukowej nieoznakowaną ścieżką. Nie będzie to ostatnie wzniesienie na naszej trasie. Czekać nas będą jeszcze Mała Bukowa i Złota Górka. Dopiero z tej ostatniej zejdziemy na metę w Targanicach.

Długość trasy: ok. 20 km
Czas przejścia bez postojów wynosi ok. 6 godz. 30 min
Punkty GOT: 27.

Brak schronisk PTTK i punktów gastronomicznych na trasie.

Uwaga!
Wycieczka średnio trudna, ale ze stromymi podejściami na Jawornicę i Wielką Bukową oraz z dość stromym zejściem ze Złotej Górki. Wymagany jest ubiór odpowiedni do wycieczek górskich.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i drogowych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!