WycieczkiWycieczki jednodniowe

Beskid Śląski: Barania Góra 28.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Śląski: Barania Góra 
Termin: 28 lipca 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: Godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 99,00 zł, Ulgowy – 94,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę w Beskid Śląski. Naszym celem będzie zapoznanie się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi samego serca Beskidu Śląskiego, czyli Baraniej Góry – masywu, na obszarze którego znajduje się najwięcej źródlisk dla najdłuższej rzeki w Polsce – Wisły. Wyruszymy z Wisły Czarnej Fojtuli malowniczym szlakiem wzdłuż m.in. Białej Wisełki bezpośrednio na szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), następnie zejdziemy do schroniska na Przysłopie pod Baranią Górą, zaś stamtąd doliną Czarnej Wisełki do skrzyżowania w Wiśle Czarne, skąd odbierze nas autokar. Na trasie przewidujemy dłuższą przerwę na posiłek w schronisku na Przysłopie pod Baranią Górą.

Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Wisła Czarne Fojtula – Dolina Białej Wisełki – Barania Góra – Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą – Dolina Czarnej Wisełki – Wisła Czarne.
Długość trasy: około 18 km
Suma podejść: około 720 metrów
Czas przejścia: 6 godzin bez wliczania postojów
Punkty GOT: 24.

Uwagi:
Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i drogowych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!