WycieczkiWycieczki jednodniowe

Beskid Śląski: na Baranią Górę nie tylko znakowanymi szlakami 11.09.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Śląski: na Baranią Górę nie tylko znakowanymi szlakami
Termin: 11 września 2024 r. (środa)
Wyjazd: Godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 99,00 zł, Ulgowy – 94,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Proponujemy Państwu wejście na Baranią Górę nieco inaczej niż zwykle – omijając znakowane ścieżki, ale ani na jotę nie omijając przepisów.

PLANOWANA TRASA:
Kamesznica – Postrzedni Groń – Karolówka (931 m) – brzeg Czarnej Wisełki – Barania Góra (1220) – polana Przysłop – Karolówka – dol. Janoski – Kamesznica

Zaczniemy naszą wędrówkę w Kamesznicy, miejscowości z którą w dawnych czasach związany był jeden z beskidzkich zbójników – Jerzy Fiedor. Początkowo pójdziemy w górę doliny Janoski, a  następnie leśnymi drogi, trawersując zbocza Postrzedniego Gronia, dojdziemy pod Gańczorkę i na Karolówkę. Następnie omijając rezerwat przyrody „Barania Góra” dostaniemy się na Wierch Wisełka. Stamtąd już niedaleko będzie na szczyt Baraniej Góry, zwieńczony pierwszą w polskich Beskidach wieżą widokową. Warto będzie przy tej okazji przypomnieć sobie historię budowy tej wieży. Po odpoczynku na szczycie i obejrzeniu panoramy na kilka pasm górskich, zejdziemy na polanę Przysłop na posiłek do stojącego tam schroniska PTTK. Do Kamesznicy wrócimy idąc ponownie przez Karolówkę, a następnie w dół doliny Janoski.

Długość trasy: ok. 18 km
Czas przejścia bez postojów wynosi ok. 6 godz.
Punkty GOT: 25

Po drodze schronisko PTTK na Przysłopie.

Uwaga!
Wycieczka średnio trudna, miejscami teren może być podmokły. Wymagany jest ubiór odpowiedni do wycieczek górskich.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i drogowych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!