WycieczkiWycieczki jednodniowe

Beskid Wyspowy: Łopień 07.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Wyspowy: Łopień
Termin: 7 kwietnia 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 115,00 zł, Ulgowy – 110,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę w Beskid Wyspowy. Naszym celem będzie spacer w masywie jednej z „beskidzkich wysp” Łopienia. Nasz plan zakłada przejście od Przełęczy Edwarda Rydza-Śmigłego przez Łopień (961 m n.p.m.) do Tymbarku. Jednakże, podczas przejścia, w zależności od warunków w terenie, planujemy pochodzić również poza szlakiem turystycznym – poszukać wylotu Jaskini Zbójeckiej, Bagna Łopieńskiego czy szałasu pod Łopieniem Wschodnim. Na końcu trasy zapoznamy się z okolicami tymbarskiego rynku i skorzystamy z miejscowych gastronomi, po czym odjedziemy do Katowic. Wycieczka może odbywać się w warunkach zimowych.

Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy szlakowanej: Przełęcz E. Rydza-Śmigłego – Łopień – Tymbark
Długość trasy szlakowanej: około 10 km
Przewyższenie: 310 m
Czas przejścia: 2 godziny i 50 minut (bez postojów i w warunkach letnich)
Punkty GOT: 12

Powrót do Katowic około godziny 20:30.

Uwagi:
Trasa łatwa w warunkach letnich. Na trasie strome i kamieniste podejścia i zejścia, które mogą wciąż być w warunkach zimowych (śnieg, lód, błoto). Konieczne wyposażenie pozwalające na bezpieczniejsze uprawianie turystyki górskiej zimowej (kije trekkingowe, raki/raczki, stuptuty itp. itd.). Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!