WycieczkiSzczególnie polecamyWycieczki wielodniowe

Bieszczady krajoznawczo 14-16.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Strzyżów – Odrzykoń – Manasterzec – Myczkowce – Solina – Myczków – Polańczyk – Lutowiska – Cisna – Smolnik – Jaśliska 
Termin: 14-16 czerwca 2024 r. (piątekniedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Zapraszamy na zwiedzanie miast w Bieszczadach (Strzyżów, Odrzykoń, Manasterzec, Myczkowce, Solina, Myczków, Polańczyk, Lutowiska, Cisna,  Smolnik, Jaśliska).

Cena: Normalny – 899,00 zł, Ulgowy – 890,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 19, 35 lub 50 miejsc),
– 2 noclegi w hotelu w Sanoku : pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania,
– opieka pilota – przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie – Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników po obiektach (około 150 zł)

Program wycieczki:

14 czerwca 2024 (piątek)
Godz.6:30 wyjazd Katowice, przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Sanoka, na trasie zwiedzanie „Śladami Zemsty”: Strzyżów – tunel schronowy z czasów II w. św. Odrzykoń – ruiny zamku Kamieniec, należącego m.in. do rodziny Fredrów, historia jego wcześniejszych właścicieli stanowiła inspirację do napisania “Zemsty”. Manasterzec – ruiny zamku “Sobień” z XII/ XIV w. Około godziny 18.30 przyjazd do Sanoka, zakwaterowanie, obiadokolacja, dla chętnych wieczorny spacer po Sanoku, nocleg.

15 czerwca 2024 (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wycieczka „Bieszczadzkie Morze i Bojkowskie opowieści”: Myczkowce – spacer po zaporze i do ruin zabytkowego spichlerza, Solina – przejazd nową koleją gondolową, która prowadzi z góry Płasza na Jawor, gdzie znajduje się wieża o wysokości 55 m (obiekt L-57 odznaki „Wieże widokowe gór i pogórzy”) i platforma widokowa tzw. „skywalk”. W budynku stacji atrakcje multimedialne. Spacer koroną zapory. Czas Wolny, Myczków – Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków, Polańczyk – spacer po uzdrowisku, czas wolny. godz. 19.00 powrót do Sanoka obiadokolacja, nocleg.

16 czerwca 2024 (niedziela)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Katowic, na trasie „Wielka Obwodnica Bieszczadzka i Beskid Niski”: Lutowiska – punkt widokowy na Bieszczady, Smolnik nad Sanem – zabytkowa cerkiew UNESCO, możliwość zakupu regionalnych produktów w pobliskiej bacówce. Cisna – czas wolny, możliwość odwiedzenia “Siekierezady” – kultowego miejsca spotkań wielbicieli Bieszczad. Jaśliska – malownicze, dawne miasto królewskie, którego zabytkowa zabudowa stanowiła plan produkcji filmowych, m.in.: “Wino Truskawkowe”, “Boże Ciało. Około godziny 20:00 powrót do Katowic

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.
– prosimy o zabranie odpowiedniego obuwia.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!