WycieczkiBoże CiałoWycieczki wielodniowe

Boże Ciało w Łowiczu i parki Mazowsza 29.05-01.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Boże Ciało w Łowiczu i parki Mazowsza: Żelazowa Wola – Łowicz – Arkadia – Nieborów – Karolin
Termin: 29 maja – 1 czerwca 2024 r.  (środa-sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Zapraszamy do zwiedzenia parków Mazowsza (Żelazowa Wola – Łowicz – Arkadia – Nieborów – Karolin) oraz uczestnictwa lub obserwowania procesji i obrzędów Bożego Ciała w Łowiczu. Mazowsze i Ziemia Łowicka będąca niegdyś jego częścią jest niezwykle kolorowe, szczególnie podczas spotkań z naturą i folklorem regionu. Zwiedzać będziemy także Kampinoski Park Narodowy.

Cena: Normalny – 1380,00 zł, Ulgowy – 1370,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 19, 35 lub 50 miejsc),
– 3 noclegi w hotelu w Łowiczu: pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie – Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do parków i pałaców oraz przewodników miejscowych (około 180 złotych na osobę)

Program wycieczki:

29 maja 2024 r. (środa)
Godz. 7:00 Wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanki komunikacji miejskiej przed hotelem Katowice – przejazd do Łowicza, na trasie zwiedzanie: Kampinoskiego Parku Narodowego – ścieżka dydaktyczna „Skrajem Puszczy” (ok. 4 km), Żelazowej Woli – Dom urodzenia Fryderyka Chopina (muzeum biograficzne kompozytora) oraz park krajobrazowy nad rzeką Utratą i Sochaczewa – ruiny zamku książąt mazowieckich i Park im. Chopina. Przejazd do hotelu w Łowiczu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

30 maja 2024 (czwartek)
Godz. 8:00 śniadanie, dzień z folklorem łowickim: spacer na Stary Rynek w Łowiczu, procesja Bożego Ciała w strojach łowickich, barokowo-renesansowa Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja z XVII w. (pomnik historii), Ok. godz. 18:30 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście.

31 maja 2024 (piątek)
Godz. 8:30 śniadanie, przejazd do Nieborowa i zwiedzanie: Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie z Manufakturą Majoliki i barokowymi ogrodami w stylu francuskim i Parku romantycznego Arkadia – park w stylu angielskim utworzony w końcu XVIII w. przez księżną Helenę Radziwiłł. Ok. godz. 18:30 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

1 czerwca 2024 (sobota)
Godz. 8:30 śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Podkowy Leśnej i zwiedzanie Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów i parku w Stawisku, później przejazd do Centrum Folkloru Polskiego – zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Karolinie, w miejscowości Otrębusy, obecnie siedziba Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Przejazd do Katowic, powrót w godzinach wieczornych (ok. godz. 19.00-20:00).

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!