WycieczkiWycieczki jednodnioweWycieczki nie tylko dla seniorów

Brzeg – Małujowice – Kopice 04.09.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Brzeg – Małujowice – Kopice
Termin: 04 września 2024 r. (środa)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 130,00 zł, Ulgowy – 125,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)


Brzeg z Zamkiem Piastów Śląskich
nazywanym „Śląskim Wawelem”, ciekawym układem urbanistycznym, renesansowym ratuszem, kościołami oraz parkiem miejskim we wrześniowej odsłonie.

Małujowice, to ukryty skarb – znajdziemy tam gotycki Kościół Św. Jakuba Apostoła, perełka na Szlaku Polichromii Brzeskich.

Kopice, to miejscowość z bajkowym pałacem kupionym i przebudowanym w II połowie XIX w. przez Schaffgotschów (obecnie w ruinie), gdzie poznamy historię Śląskiego Kopciuszka.


Szczegółowy program wycieczki:

  • Brzeg – zwiedzanie Muzeum Piastów Śląskich z przewodnikiem, spacer po mieście – ratusz, barokowy Kościół Podwyższenia Krzyża Św. i gotycki Kościół Św. Mikołaja, Park Miejski, czas wolny
  • Małujowice – kościół Św. Jakuba Apostoła – Polichromie Brzeskie z XV wieku
  • Kopice – ruiny pałacu w Kopicach oraz Mauzoleum Schaffgotschów  (kaplica grobowa) – zwiedzanie z zewnątrz z powodu ograniczonej dostępności obiektów

Powrót do Katowic około godz. 19.00.


Uwagi:
Cena nie obejmuje biletów wstępu – koszt około 40 zł. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!