WycieczkiWycieczki jednodniowe

Chęciny i Jaskinia Raj 11.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Chęciny i Jaskinia Raj 
Termin: 11 sierpnia 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: Godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 150,00 zł, Ulgowy – 145,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

PROGRAM WYCIECZKI: 

Jaskinia Raj należy do największych atrakcji turystycznych w Polsce. Jej położenie w pobliżu Chęcin pozwala na poznanie w jeden dzień także kilku innych atrakcji skierowanych od młodszych i starszych turystów.

Podczas naszej wycieczki zobaczymy więc:

  • Centrum Nauki Leonardo da Vinci – miejsce wypełnione eksponatami i urządzeniami, które można dotykać, których można używać, bawić się nimi, ale które także uczą i prezentują podstawowe prawidła rządzące naszym światem. Jest tam symulator jazdy samochodem, są układanki logiczne i urządzenia zręcznościowe. Słowem to miejsce, w którym nie nudzą się ani dzieci, ani dorośli bez względu na swój wiek. A wszystko to w przestronnej, nowoczesnej hali i na rozległym skwerze.
  • Zamek Królewski w Chęcinach – stojący na skalistym wzgórzu zabytek z przełomu XIII i XIV w. będący świadkiem naszej historii i zachowany do dziś w stanie trwałej ruiny. Z dostępnych do zwiedzania wież obronnych roztacza się panorama na Góry Świętokrzyskie (i nie tylko), a chodząc po zamkowych dziedzińcach można wyobrazić sobie, jak żyło się niegdyś na królewskim dworze, w czym pomagają opisy i zgromadzone eksponaty.
  • Chęciny – niewielkie i bardzo stare, bo założone w XIV w. miasteczko, leżące u stóp Zamku Królewskiego. W Chęcinach jest przewidziany czas wolny.
  • Jaskinię Raj – uznaną za rezerwat przyrody krasową jaskinię słynącą z bogatej szaty naciekowej, odkrytą na początku lat sześćdziesiątych XX w., a udostępnioną do zwiedzania 10 lat później. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem przy świetle elektrycznym, trasa ma wyrównaną i utwardzoną nawierzchnię, są na niej schodki i mostki. W jaskini ze względu na panującą tam niską temperaturę (ok. 9°C) jest przydatne cieplejsze okrycie.

Uwaga!
Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do:
– Centrum Nauki Leonardo da Vinci – 23 zł za osobę
– Zamek Królewski w Chęcinach – 17 zł za osobę – ceny biletów grupowych do zwiedzanych obiektów (już z ulgą).
Cena wycieczki obejmuje bilet wstępu do Jaskini Raj.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!