WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Adrspach 02.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy – Adrspach
Termin: 02 czerwca 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 5:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 169,00 zł, Ulgowy – 164,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników miejscowych – koszt około N-160 KCZ U-130KCZ. 

Zapraszamy na wycieczkę do jednej z największych czeskich atrakcji turystycznych, która znajduje się w pobliżu polskiej granicy.

Skalne Miasto Adršpach jest znane turystom już od XVIII wieku. Szybko stało się ogromną atrakcją dla kuracjuszy przybywających w pobliskich uzdrowiskach Dolnego Śląska.

Szczegółowy program wycieczki:

Podczas naszej wycieczki pospacerujemy zielonym szlakiem okrężnym, który liczy 3,5 km długości. Na jego przejście trzeba zarezerwować ok. 3 godziny. Szlak biegnie między labiryntami form skalnych i wąwozami.

Charakterystycznym punktem Skalnego Miasta jest Gotycka Brama, która została wybudowana w 1839 r. Przechodząc pod porośniętą mchami Bramą do skalnego labiryntu poczujecie się Państwo jak postać z Opowieści z Narnii. Skalne Miasto posłużyło filmowcom z Hollywood za plan filmowy podczas ekranizacji powieści „Opowieści z Narnii”.

Wiele formacji skalnych, które będziemy mijać podczas wędrówki ma własną nazwę, jak na przykład: Głowa Cukru, Dzban, Kochankowie (Milenci), Starosta i Starościna, Wieża Elżbiety. Wszystkie nazwy łączy jedno – nawiązują do podobieństwa form skalnych do konkretnych kształtów i obrazów. Z pewnością i Państwo, uruchamiając własną fantazję będziecie nadawać wymyślone przez siebie nazwy oglądanym skałom oraz głazom.

Oprócz różnorodnych formacji skalnych znajdują się dwa górskie jeziorka na różnych poziomach, przez które przepływa rzeka Metuje, tworząc dwa wodospady.

Po jednym jeziorku można przepłynąć łodzią. Rejs starają się umilić turystom czescy flisacy niczym weneccy gondolierzy, ale nie śpiewem tylko zabawnymi historiami oraz wygłupami.

Powrót do Katowic w godzinach wieczornych.

Uwagi:

Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu – ok. N-160 KCZ U-130 KCZ.

Uczestniczy wycieczki powinni posiadać dokument tożsamości upoważniający do przekroczenia granicy.

Przed wejściem do Skalnego Miasta znajdują się restauracje, punkty gastronomiczne, punkty z pamiątkami. Należy zabrać ze sobą korony czeskie.

 Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!