WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Bouzov – Mladecske Jeskyne 12.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Bouzov – Mladecske Jeskyne
Termin: 12 maja 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 155,00 zł, Ulgowy – 150,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych – koszt około N-500 CZK, U-400 CZK.

Szczegółowy program wycieczki:

Bajkowy zamek Bouzov i przepiękne Mladecske Jaskinie usytuowane są w malowniczym regionie Hana w środkowych Morawach. Nazwa Hana pojawiła się w XVI wieku, a pochodzi od nazwy rzeki, która tam przepływa. Region zamieszkuje grupa etnograficzna Hanaków, charakteryzująca się regionalną gwarą, barwnymi strojami ludowymi i zwyczajami oraz  aromatycznymi przysmakami i produktami lokalnej kuchni, z których najsłynniejsze to oczywiście ołomunieckie serki.

Kwitnące ogrody i złotawe pola z kłosami zbóż – to typowy krajobraz regionu Haná. Jeden z najbardziej żyznych, rolniczych regionów Czech odznacza się łagodnym klimatem gdzie wcześniej zaczyna się wiosna i później kończy lato. Region Hana to część Moraw najbogatsza pod względem ilości cennych zabytków architektury, parków, ogrodów, kościołów, folkloru, lokalnych produktów i piwowarstwa.

W czasie wycieczki odwiedzimy:

  • Mladecske Jeskyne – zwiedzanie jaskiń z ciekawą szatą naciekową
  • Bouzov – zwiedzanie średniowiecznego bajkowego zamku zakonu krzyżackiego, który często służył jako sceneria do filmów fabularnych i bajek, spacer po miasteczku z zabytkowym kościołem i ratuszem. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie i zakup pamiątek.

Uwagi:
Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!