WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Dolni Morava – ścieżka w obłokach i Sky Bridge 721 – 03.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Dolni Morava – ścieżka w obłokach i Sky Bridge 721
Termin: 03 sierpnia 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 6:45 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 390,00 zł, Ulgowy – 385,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę rekreacyjną w masyw Śnieżnika. Będziemy mieli okazję skorzystać z bogatej infrastruktury turystycznej w miejscowości Dolni Morava. Otwarty 13 maja 2022 r. Sky Bridge 1721 w Masywie Śnieżnika w Czechach jest najdłuższym wiszącym spacerowym mostem na świecie, ma 721 m długości; 1,2 m szerokości i wysokość 95 m w najwyższym punkcie. Ścieżka w Obłokach „Sky Walk” to drewniana kładka o długości 710 m tworząca wieżę o wysokości 55 m. Ze szczytu wieży (za dodatkową opłatą) można zjechać zjeżdżalnią.

PROGRAM ZWIEDZANIA:

– Przejście z parkingu do dolnej stacji wyciągu i wjazd kolejką na szczyt Slamenka (1110 m n.p.m.). Spacer 90-95 m nad ziemią kładką Sky Bridge na szczyt Chlum (1118 m n.p.m.), powrót dołem ścieżką edukacyjną (ok. 2 km).
– Powrót na szczyt Slamenka i przejście na wieżę „Ścieżka w Obłokach”. Czas wolny w schronisku, zjazd kolejką do dolnej stacji.
– Przejazd do Katowic, powrót ok. godz. 20:30.

UWAGA!!!
Ze względu na wysokość mostu i jego konstrukcję w wycieczce nie powinny brać udziału osoby cierpiące na lęk wysokości. Wskazane obuwie turystyczne.
Dla grup konieczność rezerwacji i płatność usług z góry, dlatego cena wycieczki obejmuje bilety wstępu oraz wjazd i zjazd kolejką.
Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.
Uczestnicy wycieczki powinni posiadać dokument tożsamości upoważniający do przekroczenia granicy.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!