WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Jaskinie i zamki – Blansko 30.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Jaskinie i zamki – Blansko
Termin: 30 czerwca 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 162,00 zł, Ulgowy – 157,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zwiedzimy wspaniałą jaskinię Morawskiego Krasu – Jaskinię Sloupsko-Soszowską, z największymi podziemnymi przepaściami w całej Czeskiej Republice! A także urokliwe miasteczko – Blansko, stolicę regionu, z ciekawym muzeum regionalnym, położonym w urokliwym pałacu.

PROGRAM:
Wyjazd z Katowic – Sloup: Jaskinia Sloupsko-šošůvská (zwiedzanie z przewodnikiem) – Blansko. Czas wolny w porze obiadowej. Zamek – Muzeum Regionalne (zwiedzanie z przewodnikiem). Spacer po mieście – powrót do Katowic (ok. 20:45)

UWAGA!!! Wycieczka z przekroczeniem Granicy Państwa. Należy bezwzględnie zabrać z sobą dokument uprawniający do przekroczenia granicy (dowód osobisty lub paszport).

W jaskini panuje temp. ok. 7°C i wilgotność na poziomie 99%, a więc jest odczuwalnie bardzo zimno. Konieczny jest odpowiedni, ciepły ubiór oraz odpowiednie obuwie.

Dodatkowo płatne: wstępy do jaskini i zamku w Blansku
NORM: ok. 310 koron czeskich;
ULG:  ok. 220 koron czeskich;
Dzieci do 15 lat: 170 koron czeskich
Ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Uwaga!
Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około N-310 KCZ i U-220KCZ.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!