WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Koprivnice – Stramberk 06.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Koprivnice – Stramberk
Termin: 06 kwietnia 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 120,00 zł, Ulgowy – 115,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około N – 400 CZK i U – 300 CZK.

Szczegółowy program wycieczki:

Kopřivnice i Štramberk to stare miejscowości położone w malowniczej scenerii Beskidu Morawsko-Śląskiego. Możemy tu podziwiać  przepiękne krajobrazy górskie,  zabytkowe kościoły, piękne pałace, ruiny zamków, a szczególnie stare drewniane chaty budownictwa wołoskiego dodające kolorytu temu regionowi. Nic dziwnego, że miejsca te upodobali sobie artyści czescy i liczni turyści. Zwiedzimy też jedno z najładniejszych i najciekawszych muzeów samochodów zabytkowych Tatra w Kopřivnice.

W czasie wycieczki odwiedzimy:

  • Kopřivnice – zwiedzanie: Muzeum Fojtstvi z XVIII w. z zabytkowymi pojazdami, zabytkowej willi Sustalów z XIX w. z wystawą majoliki oraz Muzeum Techniki Tatra z ekspozycją 60 zabytkowych samochodów, spacer po mieście z zabytkowymi kamienicami, willami i kościołem św. Bartłomieja.
  • Štramberk – Sad Narodowy (Národní sad), szkoła, rynek, ratusz, zabytkowe kamienice i liczne drewniane budownictwo wołoskie, kościół barokowy św. Jana Nepomucena, Złota Uliczka, wzgórze zamkowe z wieżą widokową, schronisko turystyczne, dzwonnica kościoła św. Bartłomieja z XIV w. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie i spacer po miasteczku.

Powrót do Katowic około godziny 20:00.

Uwagi:
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Decyzje o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!