WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Kravare – Hlucin – Silherovice 10.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Kravare – Hlucin – Silherovice
Termin: 10 sierpnia 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 120,00 zł, Ulgowy – 115,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

PROGRAM WYCIECZKI:

Zwiedzając tereny przygraniczne Czech nie sposób pominąć Śląsk Opawski.

Malownicze wsie i miasteczka położone nad rzeką Opawą dostarczają wielu miłych wrażeń zarówno podczas spacerów po zabytkowych starówkach jak i po rozległych dobrze zagospodarowanych parkach i terenach rekreacyjnych.

Nie można się dziwić znanym zamożnym rodom, że wybrały te piękne tereny na swoje siedziby rodowe budując swoje okazałe zamki i pałace.

W trakcie naszej wycieczki podążać będziemy śladami znanego rodu Eichendorffów. Zwiedzimy zbudowane przez nich zamki, parki, pałace i poznamy historie tych ziem.

PROGRAM WYCIECZKI:

  • Kravare – zwiedzanie barokowego zamku z XVIII w., spacer po parku i po centrum miasteczka z zabytkowym ratuszem i kościołem św. Bartłomieja z XIX w .
  • Hlucin – spacer po miasteczku : rynek z ratuszem i zabytkowymi kamienicami, kościół ewangelicki z XIX w, zabytkowy kościół św. Jana Chrzciciela z XIV w, barokowy zamek z XVIII w.
  • Silherovice – spacer po rozległym kompleksie pałacowo parkowym: reprezentacyjny pałac z XVIII w. z zabytkową fontanną, pałacyk myśliwski z XIX w., zabytkowa oranżeria i rozległe pole golfowe.

Powrót do Katowic około godziny 19:30.

Uwaga!
Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 300 KCZ.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!