WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Ołomuniec 14.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy – Ołomuniec
Termin: 14 kwietnia 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 140,00 zł, Ulgowy – 135,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników miejscowych – koszt około 550 KCZ. 

Zapraszamy na wycieczkę autokarową z cyklu „Poznajemy Morawy”. Zabierzemy Cię do historycznej stolicy Moraw – Ołomuńca, który założony został ponoć przez samego Juliusza Cezara. Owego Cezara także zobaczymy, ale to nie wszystko – ujrzymy także największą na świecie barokową rzeźbę (UNESCO!), piękny ratusz ze słynnym zegarem, pół tuzina fontann oraz miejsca związane z Mozartem, Sobieskim i Janem Sarkandrem. Na koniec wizyta we wspaniałym Pałacu Arcybiskupim, gdzie Franz Josef został „cysorzem”, oraz na ważnym dla Polaków Wzgórzu Świętowacławskim (zamordowano nam tu króla!): w katedrze i we wspaniałym (niedawno otwartym po remoncie) Zamku – Muzeum Archidiecezjalnym.  

Szczegółowy program wycieczki:

Wyjazd z Katowic Ołomuniec: Dolny i Górny Rynek,  Ratusz, Orloj – jeden z 3 najważniejszych zegarów w Republice Czeskiej – pokaz bicia (godz. 12:00); Kolumna Św. Trójcy – największa barokowa rzeźba w Europie, wpisana na listę UNESCO. Kaplica św. Jana Sarkandra. Czas wolny w porze obiadowej.  Spacer po mieście: Pałac Arcybiskupi (zwiedzanie). Wzgórze św. Wacława: katedra i zamek – Muzeum Archidiecezjalne i Zamek bpa Zdíka (zwiedzanie). Spacer powrotny przez Sady Bezruča – powrót do Katowic (ok. 21:00)

UWAGA!!! Wycieczka z przekroczeniem Granicy Państwa. Należy bezwzględnie zabrać z sobą dokument uprawniający do przekroczenia granicy (dowód osobisty lub paszport).

Powrót do Katowic około godziny 21:00.

Uwagi:
Dodatkowo płatne:
Pałac Arcybiskupi: 180 Kč NORM; 120 Kč ULG; 360 Kč ROD
Muzeum Archidiecezjalne (w tym Pałac bpa Zdíka): 250 Kč NORM; 150 Kč ULG; 600 Kč ROD
Bilet ULG: dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; seniorzy (>65 lat), studenci do 26 lat
BILET RODzinny = 2 dorosłych + do 3 dzieci (do 18 lat)

Zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego odbywa się z audioprzewodnikiem (tablet), ale ich liczba w muzeum jest ograniczona (10 szt.), a ich wypożyczenie kosztuje 20 Kč. Zachęcamy zatem do wzięcia z sobą smartfonów (z włączonym roamingiem), które po pobraniu danych (https://www.muo.cz/audioguide/pl/download/amo) sprawdzą się jako prywatny audioprzewodnik.

Ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

 Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!