WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Ostrawa ZOO 07.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Ostrawa ZOO
Termin: 7 kwietnia 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 120,00 zł, Ulgowy – 115,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki nie obejmuje:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Dodatkowo płatne wstępy do Zamku oraz do ZOO: NORM: ok. 250 koron czeskich; z wystawą „klejnoty” ok. 390 koron czeskich, ULG:  ok. 170 koron czeskich;  z wystawą „klejnoty” ok. 280 koron czeskich. Ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Zobaczymy, jak wygląda zachodni skrawek Śląska Cieszyńskiego – zwiedzimy nadgraniczną Śląską Ostrawę z piastowskim zamkiem, który niemal zapadł się pod ziemię, zobaczymy dymiącą niczym wulkan hałdę Emmę, a zakończymy wizytą we wspaniałym Ogrodzie Zoologicznym. A prócz tego: poznamy współczesnych husytów, przejedziemy obok stadionu słynnego FC Banik Ostrava i zwiedzimy najmłodszy chyba w Europie środkowej cmentarz żydowski.

Szczegółowy program wycieczki:

Wyjazd z Katowic – Śląska Ostrawa: Kościół Husycki – zwiedzanie i spotkanie z proboszczem. Spacer po Śląskiej Ostrawie: „Rynek”, zabytkowa zabudowa, pomnik Armii Czerwonej, Most Sýkory. Kościół św. Józefa. Zamek Śląskoostrawski (zwiedzanie; dodatkowo wystawa: Czeskie królewskie klejnoty koronacyjne). Spacer: cmentarze komunalny, katolicki i żydowski. Spacer dla chętnych: hałda Emma i punkt widokowy (324 m n.p.m.). Czas wolny w porze obiadowej (opcjonalnie). Ogród Zoologiczny w Śląskiej Ostrawie (zwiedzanie indywidualne).

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych. Wstępy do kościołów zależą od opiekunów obiektów i w przypadku losowym mogą zostać odwołane. Konieczne wygodne obuwie, trasa piesza będzie długa (zwłaszcza zwiedzanie ZOO) i przebiegać będzie w nierównym, niewyasfaltowanym terenie (hałda Emma).

Na Zamku Śląskoostrawskim będzie prezentowana wystawa CZASOWA: Czeskie klejnoty koronacyjne, na której będzie można zobaczyć wierne repliki czeskich królewskich klejnotów, na co dzień przechowywanych w skarbcu w Pradze. Polecamy zobaczyć także tę wystawę, to tylko ok. 120 koron drożej

Powrót do Katowic około godziny 19:30.

Uwagi:
Wycieczka z przekroczeniem Granicy Państwa. Należy bezwzględnie zabrać z sobą dokument uprawniający do przekroczenia granicy (dowód osobisty lub paszport).

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!