WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Sternberk – Novy Dvur 22.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Śląsko-Morawski: Wielki Połom
Termin: 22 czerwca 2024 r. (sobota)
Wyjazd: Godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 140,00 zł, Ulgowy – 135,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Morawy to ciekawy rejon historyczny położony w południowo-wschodniej części Republiki Czeskiej, przez który przepływa rzeka Morawa. Liczne rzeki i tereny górzyste dodają uroku tej krainie. Specyficzny mikroklimat i  korzystne usytuowanie sprzyjały wczesnemu osadnictwu na tych terenach oraz budowie zamków strzegących terenów usytuowanych na szlakach handlowych. Łagodny klimat sprzyjał też nasadzaniu drzew pochodzących z ciepłych krajów. Tak powstawały ogrody botaniczne czy arboretum, w  którym  będziemy mogli podziwiać ciekawe okazy przyrody. Zwiedzimy też jeden z najstarszych i najciekawszych zamków morawskich.

W czasie naszej wycieczki zobaczymy:

– Sternberk – gotycki zamek w stylu romantycznym z cennym wyposażeniem wnętrz, barokowy kościół  NMP i klasztor augustianów z XVIII w., klasztor klarysek, kolumna maryjna, rynek , ratusz i zabytkowe kamienice. Czas wolny na indywidualny spacer po starówce i zakup pamiątek.

 – Novy Dvur – zwiedzanie arboretum z unikalną roślinnością dendrologiczną i tropikalną, spacer wokół zamku .

Powrót do Katowic około godziny 20:00.

Uwagi:
Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około N-400 KCZ U-250KCZ.
Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i drogowych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!