WycieczkiWycieczki jednodniowe

Czechy: Zlin – Lesna 09.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Czechy: Zlin – Lesna
Termin: 09 czerwca 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 145,00 zł, Ulgowy – 140,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych – koszt około 300 CZK.

Południowe Morawy to region słynący z malowniczych wzgórz, rzek i krajobrazów. Dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym słynie z uprawy winogron i produkcji wybornego wina jednego z najlepszych w Europie. Liczne imponujące zamki, pałace i kościoły zachęcają do zwiedzania tego terenu, a rozległe, wypielęgnowane parki i ogrody do długich i przyjemnych spacerów.

Szczegółowy program wycieczki:

Lešná – to jedna z części miasta Zlína znajdująca się na obrzeżach. To piękny i malowniczy teren położony w bliskości Wsetinskich Wierchów. Czysty ekologicznie region ze zdrowym mikroklimatem przyciąga od XIX wieku rzesze turystów i kuracjuszy leczących się w pobliskim uzdrowisku. Tutaj właśnie w XIX w. jeden ze znanych rodów hrabiowskich wybudował sobie urządzony z przepychem jeden z najpiękniejszych zamków na Morawach.

Wykorzystując zróżnicowanie terenu wokół romantycznego zamku, założono duży ogród i park sprowadzając różnorodną ciekawą roślinność. Z biegiem czasu urządzono w bioparku jeden z najładniejszych i najciekawszych ogrodów zoologicznych, w którym żyjące zwierzęta korzystają z wolnego wybiegu. Spacerując po parku można skorzystać również z przejażdżki pociągiem turystycznym po całym terenie ZOO oraz z posiłku w kawiarni  lub restauracji.


Uwagi:

Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!