WycieczkiWycieczki jednodniowe

Dni Twierdzy Nysa 27.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Dni Twierdzy Nysa
Termin: 27 lipca 2024 r. (sobota)
Wyjazd: Godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 125,00 zł, Ulgowy – 120,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

PROGRAM WYCIECZKI: 

Rocznicowe imprezy z udziałem rekonstruktorów mają swoich stałych widzów. W tym roku zapraszamy Państwa do Nysy – miasta posiadającego jeden z najlepiej zachowanych na Śląsku systemów umocnień – na spotkanie z historią sprzed ponad 200 lat, kiedy to wojska napoleońskie oblegały bronione przez prusaków fortyfikacje. Poza przemarszami wojsk w historycznych strojach, obejrzymy także samo miasto, które może poszczycić się zabytkami pochodzącymi z XV w.

Zobaczymy więc:

  • bastion św. Jadwigi, z XVIII w. w którym podczas I wojny światowej jako jeniec przebywał Charles de Gaulle – przyszły prezydent Francji,
  • przemarsz, musztrę i prezentację regimentów złożonych z rekonstruktorów w historycznych mundurach,
  • jeden z nyskich fortów (fort nr II lub fort „Prusy”) będący elementem XIX w. umocnień,
  • kościół pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki – którego metryka zaczyna się w XV w., a powierzchnia jego stromego, dwuspadowego dachu liczy sobie ok. 4000 m2,
  • skarbiec z ekspozycją sztuki złotniczej oraz dzwonnicę z XVI w.,
  • Piękną Studnię i fontannę Trytona,
  • Dom Wagi Miejskiej.

W drodze powrotnej zatrzymamy się na posiłek w Głogówku, miejscowości znanej z zabytkowych kościołów: pw. św. Bartłomieja i kościoła franciszkanów oraz zamku, w którym podczas szwedzkiego potopu przebywał wraz z dworem król Jan Kazimierz, a w I poł. XIX w. przebywał Ludwig van Beethoven.

Uwaga!
Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 40 zł.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i drogowych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!