Bez kategorii

Drezno + Jarmark Bożonarodzeniowy 02-03.12.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Drezno
Termin: 2 – 3 grudnia (sobota/niedziela) 2024 r.
Wyjazd: godz. 5.00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Zapraszamy do Drezna, aby uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Drezno to stolica Saksoni i jedno z najładniejszych miast niemieckich . Podczas spaceru po mieście odwiedzimy kilka jarmarków bożonarodzeniowych, a przede wszystkim Striezelmarkt, największy w mieście i jeden z najstarszych w całych Niemczech. Pierwszy raz Striezelmarkt odbył się w 1434 roku i trwał zaledwie jeden dzień. Od tamtej pory bez żadnych przerw targ adwentowy odbywa się co roku stanowiąc obowiązkowy punkt programu grudniowych wizyt w Dreźnie.

Zobaczmy jak wygląda jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie i przekonamy się dlaczego jest jedną z największych atrakcji w Niemczech podczas adwentu. Koniecznie musimy spróbować najsłynniejsze ciasto z bakaliami Striezel, od którego wywodzi się nazwa jarmarku. Ta najsłynniejsza strucla pochodzi z Drezna i posiada swój certyfikat. Smakuje wybornie. Niemiecki jarmark nie może się odbyć także bez grzanego wina. Gluhwein to popularne grzane wino serwowane na każdym kroku.

Oprócz straganów i pamiątek zobaczymy też atrakcje towarzyszące jarmarkom takie jak: karuzele, Szopka, Dom Baśni, Domek z Piernika itp. Przy okazji zwiedzimy urokliwą starówkę drezdeńską z zabytkowymi kościołami, pałacami i zamkiem. Będzie okazja zajrzeć też do wybranych muzeów posiadających jedne z najcenniejszych zbiorów na świecie.

Cena: Normalny – 285,00 zł, Ulgowy – 275,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc);
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże;
– parkingi i opłaty drogowe;
– podatek VAT.

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na wstępy do muzeów należy przeznaczyć około 20 euro.

Program wycieczki:

02 grudnia 2023 r. (sobota)
Godz. 5.00 wyjazd z Katowic Al. Korfantego przystanki komunikacji miejskiej ZTM przed Hotelem Katowice. Ok. godz. 11.00 przyjazd do Drezna i zwiedzamy: Drezno – w trakcie spacerów po jarmarkach poznamy historię miasta i zwiedzimy starówkę drezdeńską wraz z jej najcenniejszymi zabytkami takimi jak: nowy ratusz, stare kamienice i pałace, rynek starego miasta, nowy rynek, Frauenkirche, Johanneum, Albertinum, Tarasy Bruhla, synagoga, barokowy kościół dworski Hofkirche, zamek, Langer Gang, Zwinger z Muzeum Starych Mistrzów (jedna z najsłynniejszych galerii obrazów w Europie) i Muzeum Porcelany oraz zabytkowe pomniki i liczne muzea. Ok. godz. 22:00 wyjazd z Drezna.

3 grudnia 2023 r. (niedziela)
Ok. godz. 4.00 przyjazd do Katowic.

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze;
–  uczestnicy wycieczki powinni posiadać dokument tożsamości uprawniający do przekroczenia granicy.

Serdecznie zapraszamy!