WycieczkiWycieczki jednodniowe

Gorce: Gorc 13.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Gorce: Gorc
Termin: 13 kwietnia 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 130,00 zł, Ulgowy – 125,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Tym razem odwiedzimy wschodnią – nieco mniej znaną i rzadziej chodzoną część Gorców, gdzie głównym celem naszego wysiłku będzie Gorc Kamienicki. Jego masywna i wyniosła sylwetka czyni go rozpoznawalnym nawet z bardzo odległych miejsc, a wysokość sięgająca 1228 m n.p.m. stawia go w czołówce najwyższych szczytów całej tej grupy górskiej. Nic więc dziwnego, że zdarza się usłyszeć o nim jako o „Gorczańskim Krywaniu”.

Nagrodą za wytrwałość bywają tam wspaniałe widoki, jakie roztaczają się z wysokiej (ale bezpiecznej) wieży widokowej, która została wybudowana praktycznie na samym jego wierzchołku. Zresztą i po drodze też nie zabraknie nam widokowych miejsc – oczywiście, jeśli tylko pozwoli na to pogoda. Nasza dalsza wędrówka także zapowiada się ciekawie. Udamy się bowiem dalekimi, „zapomnianymi turystycznie” grzbietami aż do Kamienicy – dużej wsi o częściowo turystycznym charakterze z ciekawą historią w tle.

Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Lubomierz Rzeki – Nowa Polana – Gorc Kamienicki (uwaga, strome podejście) – Przełęcz Wierch Młynne – Zdżar (przejście bez szlaku) – Klenina – Kamienica
Długość trasy: około 15,5 km
Suma podejść: około 720 metrów
Czas przejścia: około 6,5 godziny bez postojów
Punkty GOT: 23
Grupa górska: BZ.05

Powrót do Katowic około godziny 20:30.

Uwagi:
Trasa wymaga dobrej kondycji oraz doświadczenia w turystyce górskiej! Długie, strome i kamieniste podejście na szczyt Gorca Kamienickiego. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!