projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

ORAVICE – BASENY TERMALNE

TERMIN: 12.01.2019 R. /SOBOTA/

WYJAZD: godz.7 00 Katowice, Al. Korfantego przystanek KZK GOP

CENA: N – 72 zł U – 68 zł

 

PROGRAM WYCIECZKI:

Orawice to osada na Orawie (Słowacja), nad rzeką Orawica. Położona jest na wysokości 790 m n.p.m. w Kotlinie i Dolinie Orawickiej. To ośrodek turystyczny chętnie odwiedzany przez turystów głównie z powodu gorących źródeł. Obecnie posiada dwa baseny termalne: kąpielisko otwarte i kąpielisko termalne Meander Park. Basen jest związany z lokalnym ośrodkiem narciarskim, który jest zbudowany na bardzo wysokim poziomie i jest jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w regionie Orawa.

Celem naszych odwiedzin jest pobyt na basenach termalnych. Można też będzie pospacerować po okolicy podziwiając malownicze krajobrazy, góralskie chaty i kapliczkę św. Anny.

Aquapark Meander Park Oravice położony jest w pobliżu Oravice Tvrdosina, otoczony przez Tatry Zachodnie i góry Skorušinska Magura.

Wszystkie baseny w ośrodku Meander Park Thermal posiadają naturalne wody termalne o pozytywnych skutkach, wypływające z głębokości 1611 metrów. Wody termalne są wysoko zmineralizowane: sodowo- wapniowo - magnezowo - siarkowe o wysokiej zawartości żelaza. Ich skład pomaga w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, układu moczowego i nerek. Temperaturach wody osiąga do około 58 ° C, dlatego musi być chłodzona.

Aquapark Meander Park Oravice posiada: wielki sport - relaksujący basen, duży i mały basen relaksacyjny, basen chłodzący. Baseny o powierzchni 1545 metrów są wyposażone w atrakcje wodne takie jak sztuczne fale, sekcja pływacka, fotele Bańka, ławki Bańka, gejzer, grzybek wodny, bicze wodne, natryski masażowe. Istnieje również zjeżdżalnia, sauna i centrum masażu oraz restauracje i obiekty sportowe.

 

Powrót do Katowic ok. godz. 20.30

 

Uwagi

Cena nie obejmuje biletów wstępu na baseny termalne.

 

ZAPARSZAMY