WycieczkiWycieczki jednodnioweWycieczki nie tylko dla seniorów

Jurajskie spacery: Dolina Racławki 07.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Dolina Racławki
Termin: 07 sierpnia 2024 r. (środa)
Wyjazd: Godz. 8:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 95,00 zł, Ulgowy – 90,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)


Szczegółowy program wycieczki:

Dolina Racławki jest jedną z piękniejszych dolinek na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Dolina ta ma aż 9 km długości, rozciąga się między miejscowościami Dubie i Racławice, a ze względu na bogactwo przyrodnicze objęta jest ochroną jako rezerwat przyrody. Wysokie zbocza doliny porastają buczyny i lasy grądowe, natomiast dnem płynie Racławka – potok, który na sporym odcinku zachował naturalny, dziki charakter. Z doliny Racławki odchodzą ponadto liczne wąwozy i dolinki. Przez te najciekawsze prowadzą ścieżki dydaktyczne, pozwalające lepiej poznać geologiczne i przyrodnicze bogactwo tej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. My skupimy się na Wąwozie Żarskim – głębokim jarze porośniętym okazałymi bukami, mogącym pochwalić się licznymi skałkami wapiennymi i jaskiniami.

W czasie wycieczki odwiedzimy też Rudawę – miejscowość rozsławioną przez Henryka Sienkiewicza i… Stasia Tarkowskiego.

Długość trasy: około 12 kilometrów
Przebieg trasy pieszej: Paczółtowice – Dolina Racławki – Wąwóz Żarki – Dubie


Uwagi:
Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!