WycieczkiWycieczki jednodnioweWycieczki nie tylko dla seniorów

Jurajskie spacery: Dolina Wodącej – Pańska Skała 15.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Jura Krakowsko-Częstochowska
Termin: 15 maja 2024 r. (środa)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 90,00 zł, Ulgowy – 85,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Szczegółowy program wycieczki:

Jedziemy pod zamek Smoleń. Stąd zaczynamy nasz spacer, kierując na wzgórze zamkowe gdzie stoi zamek Smoleń (477 m). Zostawiamy zamek z boku i idziemy skrajem lasu, podziwiając ładne widoki na otoczenie doliny Wodącej, do której schodzimy. Teraz cały czas doliną Wodącej lekko w dół i przy skale Biśnik do rozwidlenia szlaków.

Stąd zaczynamy łagodnie przez las podchodzić do Pańskiej Skały (485 m), zwanej też Grodziskiem Pańskim. Jest to ciekawe miejsce, które zobaczymy dokładnie. Następnie schodzimy przez las do Czarnego Lasu 382 m, aby stąd pod Ruskową Skałą (400 m) dojść do rozwidlenia szlaków. Następnie kierujemy się przez lasy w pobliże rezerwatu przyrody Ruskie Góry stąd już nie daleko do Ryczowa.

Długość trasy: około 11,5 km
Czas przejścia: około 4 godzin
Suma podejść: 210 m
Suma zejść: 280 m

Uwagi:
Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!