WycieczkiWycieczki wielodniowe

Kazimierz Dolny – Lublin 19-20.10.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Kazimierz Dolny – Lublin
Termin: 19-20 października 2024 r. (sobota/niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 590,00 zł, Ulgowy – 580,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC),
– nocleg w hotelu w Puławach, w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,
– wyżywienie: 1x śniadanie, 1x obiadokolacja,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszt ok. 120 zł.

Program wycieczki:

19 października 2024 r. (sobota)

Godz. 7.00 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego – przystanki komunikacji miejskiej przed Hotelem Katowice, przejazd do Puław, po drodze zwiedzanie Kazimierza Dolnego:

Kazimierz Dolny jest jednym z najpiękniejszych miast nad Wisłą. Przyciąga renesansową architekturą, potężnymi spichlerzami i ruinami zamku kazimierzowskiego. W czasie spaceru po mieście zobaczymy m.in. okazałe kamienice braci Przybyłów oraz Kamienicę Białą, uznawaną za jeden z najciekawszych zabytków renesansowych w Polsce. Przejdziemy też przez dawną dzielnicę żydowską z synagogą i drewnianymi jatkami, zajrzymy do kościoła franciszkanów i zwiedzimy kościół farny, który jest doskonałym przykładem renesansu lubelskiego. Spojrzymy też na miasto z Góry Trzech Krzyży i odpoczniemy na klimatycznym rynku.

Około godz.19.00 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg


20 października 2024 r. (niedziela)

Godz. 9.00 śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Lublina:

Lublin (często nazywany „Małym Krakowem”) jest miastem o wspaniałej historii, o której przypominają cenne zabytki.  W czasie naszej wycieczki zobaczymy m.in. zamek lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej, której ściany zdobią unikalne polichromie w stylu bizantyjsko-ruskim, archikatedrę lubelską oraz dawne bramy miejskie. Na trasie naszego spaceru znajdą się też: budynek Trybunału Koronnego, słynny Plac po Farze oraz Wieża Trynitarska, dziś wykorzystywana jako punkt widokowy.

Powrót do Katowic około godz. 20:00


Uwagi:

– ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!