WycieczkiWycieczki jednodniowe

Kędzierzyn Koźle – Głogówek 04.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Kędzierzyn Koźle – Głogówek
Termin: 04 sierpnia 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: Godz. 8:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 105,00 zł, Ulgowy – 100,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Kędzierzyn-Koźle – w 1975 r. połączono 4 organizmy: Kędzierzyn, Koźle, Kłodnicę i Sławięcice w jeden organizm miejski.
Głogówek – miasteczko na przedgórzu sudeckim, na wysokim nadrzecznym tarasie rzeki Osobłoga. W 1275 r. uzyskało prawa miejskie. Od XVI w. należało do rodu Oppersdorfów. W czasie potopu szwedzkiego schronił się tu król Jan Kazimierz i miasto przez 67 dni pełniło role stolicy Polski. Był dużym ośrodkiem handlowym księstwa opolskiego. Miasto na południowej granicy Polski, otoczone murami z zabytkowym układem urbanistycznym i licznymi zabytkami.

W czasie naszej wycieczki:

  • zwiedzimy fragmenty zabytkowego Koźla
  • popłyniemy statkiem
  • pospacerujemy po pięknym Głogówku, zobaczymy zabytkowy rynek z ratuszem, kaplicę Loretańską z 1630 r., kościół Franciszkanów z pięknymi freskami Sebastiniego i sztukaterią Józefa Schuberta. Odwiedzimy kościół farny św. Bartłomieja z XIV w., który J. Kossak uwiecznił na obrazie „śluby Jana Kazimierza”. Zobaczymy zniszczony zamek.

Uwagi:
Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych.
Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i drogowych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!