WycieczkiKorony GórWycieczki jednodniowe

KGP Beskid Sądecki – Radziejowa 09.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Beskid Sądecki – Radziejowa
Termin: 09 czerwca 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: Godz. 6:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 145,00 zł, Ulgowy – 140,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy do wspólnego zdobywania Radziejowej – najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego, którego wysokość 1266 m n.p.m. stawia go na 7 pozycji w Koronie Gór Polski. Naszą wędrówkę rozpoczniemy w dolinie Roztoki Ryterskiej, skąd podążymy w górę w otoczeniu jednych z najbardziej malowniczych i najcenniejszych pod względem przyrodniczym lasów tej grupy górskiej. Przy okazji zahaczymy też o ciekawie przygotowany tzw. Rogasiowy Szlak, który przypomni nam jedną z lektur czytanych w dzieciństwie. Teraz warto mieć nadzieję, że dopisze pogoda, bo jeśli tak to niedawno odbudowana na samym wierzchołku Radziejowej wieża widokowa otworzy przed nami niezapomnianą panoramę na Tatry, Pieniny oraz wiele innych pasm górskich Polski i Słowacji. Będzie to wspaniała nagroda za (nie ma co ukrywać) długie podejście, lecz stąd już tylko nieco ponad godzina drogi głównym grzbietem do pięknie położonego Schroniska PTTK „Przehyba”. Po dłuższym, zasłużonym odpoczynku pozostaje nam już tylko zejście do autokaru – oczywiście inną drogą.


Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Roztoka Ryterska – Przełęcz Mićkowska – Polana Skałka – Przełęcz Żłobki (Zawory) – Radziejowa (wieża widokowa) – Mała Radziejowa – Złomisty Wierch – Schronisko PTTK „Przehyba” – Wietrzne Dziury – Wdżary Wyżne – Roztoka Ryterska
Długość trasy: około 23 km
Suma podejść: około 1200 metrów
Czas przejścia: 8 godzin bez wliczania postojów
Punkty GOT: 34
Grupa górska GOT: BZ.09

Powrót do Katowic około godziny 22:00.

Uwagi:
Trasa długa – wymaga dobrej kondycji oraz doświadczenia w turystyce górskiej! Momentami strome i kamieniste podejścia oraz zejścia. Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!