WycieczkiKorony GórWycieczki jednodniowe

KGP i KGRCZ: Śnieżnik od czeskiej strony 08.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Śnieżnik od czeskiej strony
Termin: 08 czerwca 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 6:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 147,00 zł, Ulgowy – 142,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy na wycieczkę na zaliczany do KGP i KGRCz, najwyższy szczyt polskiej części Sudetów Wschodnich, Śnieżnik (1426 m).

Kod QR do trasy wycieczki: mapy.cz

Wędrówkę rozpoczniemy w miejscowości Horní i Morava i szlakiem żółtym, wzdłuż potoku Morava i koło jej źródła (przy źródle ruiny dawnego schroniska i słynny słonik, symbol tego miejsca), dotrzemy na Śnieżnik. Na jego rozległym i płaskim wierzchołku znajduje się oddana w 2022 roku wieża widokowa, która swoim kształtem nawiązywać ma do swojej poprzedniczki, kamiennej wieży widokowej cesarza Wilhelma, wyburzonej w 1973 roku. Po zdobyciu Śnieżnika zejdziemy do schroniska, gdzie przewidziana jest przerwa na posiłek. Wycieczkę zakończymy w Międzygórzu, dokąd dotrzemy szlakiem czerwonym – fragmentem Głównego Szlaku Sudeckiego, tam będzie czekał na nas autokar.

Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Horní Morava – Źródło Morawy – Śnieżnik – Schronisko PTTK „Na Śnieżniku” – Międzygórze
Długość trasy: około 17,3 km
Przewyższenie: 742 m w górę, 877 m w dół
Czas przejścia: 6 godzin bez wliczania postojów
Punkty GOT: 24
Grupa górska GOT: Czeska Republika/S.16

Powrót do Katowic około godziny 20:00.

Uwagi:
Należy zabrać ze sobą strój i ekwipunek odpowiedni do górskiej wędrówki. Trasa ze względu na długość i przewyższenie dla doświadczonych turystów górskich, konieczna dobra kondycja! Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!