WycieczkiKorony GórWycieczki jednodniowe

KGRCz: Wysoki Jesionik – Pradziad 11.08.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Korona Gór Republiki Czeskiej: Wysoki Jesionik – Pradziad
Termin: 11 sierpnia 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 6:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 135,00 zł, Ulgowy – 130,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy na wycieczkę na najwyższy szczyt Śląska, Moraw i Wysokiego Jesionika, zaliczany do Korony Gór Republiki Czeskiej, Pradziad (1491 m).

Kod QR do trasy wycieczki: mapy.cz

Wysoki Jesionik (cz. Hrubý Jeseník, niem. Altvatergebirge) – to mezoregion wchodzący w skład Sudetów Wschodnich oraz pasma Jesioników (cz. Jeseníky). Położony jest w północno-wschodnich Czechach – na pograniczu Moraw i Śląska. Graniczy od północnego zachodu z Górami Złotymi (cz. Rychlebské hory), od północy i północnego wschodu z Górami Opawskimi (cz. Zlatohorská vrchovina), od wschodu i południowego wschodu z Niskim Jesionikiem (cz. Nízký Jeseník), a od zachodu i południowego zachodu z Hanušovicką vrchoviną.

Autokarem przyjedziemy na przełęcz Červenohorské sedlo, skąd szlakiem czerwonym ruszymy w kierunku schroniska Švýcárna, mijając po drodze Malý Jezerník (1208 m). Po krótkim odpoczynku w schronisku, rozpoczniemy niemęczące podejście na wierzchołek Pradziada, z którego przy dobrej widoczności wspaniała panorama. Droga powrotna przez urokliwą dolinę Białej Opawy (drewniane mostki, kładki i wodospady) do Karlovej Studánki, gdzie czekać będzie autokar.

Szczegółowy program wycieczki:

Długość trasy: około 18,1 km
Przewyższenie: 523 m w górę, 722 m w dół
Czas przejścia: 6 godzin bez wliczania postojów

Powrót do Katowic około godziny 20:00.


Uwagi:
Trasa o średnim stopniu trudności, lecz ze względu na długość wskazana dobra kondycja. Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!