WycieczkiKorony GórWycieczki jednodniowe

Korona Gór Polski: Gorce – Turbacz 12.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Korona Gór Polski: Gorce – Turbacz (1310 m n.p.m.)
Termin: 12 maja 2024 r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 130,00 zł, Ulgowy – 125,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Trasa o średnim stopniu trudności na najwyższy szczyt Gorców, należący do KGP. Na trasie m.in.: pomnik poświęcony partyzantom poległym na tym terenie w czasie II Wojny Światowej, zabytkowe kapliczki, liczne miejsca widokowe z panoramami na Beskid Wyspowy, Gorce, Tatry i Pieniny, schronisko PTTK na Turbaczu, malowniczo usytuowany Pucołowski Stawek.

Szczegółowy program wycieczki:

Przebieg trasy: Łopuszna Zarębek Niżni – Łopuszna Zarębek Wyżni – Sucha Bukowina Waksmundzka (1105 m n.p.m.) – Turbacz PTTK – Przeł. Długa – Kiczora (1282 m n.p.m.) – Wysznia (1107 m n.p.m.) – Łopuszna Zarębek Niżni
Długość trasy: około 17 km
Czas przejścia: około 6 godzin bez postojów
Punkty GOT: 25

Powrót do Katowic około godziny 20:30.

Uwagi:
Trasa długa – wymaga dobrej kondycji oraz doświadczenia w turystyce górskiej! Momentami strome i kamieniste podejścia oraz zejścia. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!