WycieczkiKorony GórWycieczki wielodniowe

Korona Gór Republiki Czeskiej: część II 07-08.09.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Korona Gór Republiki Czeskiej: część II
Termin: 07-08 września 2024 r. (sobota-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Zapraszamy na dwudniową wycieczkę na Morawy, podczas której zdobędziemy aż osiem szczytów zaliczanych do Korony Gór Republiki Czeskiej. Wszystkie z nich leżą w jednej, Czesko-Morawskiej subprowincji (Česko-moravská subprovincie) i znajdują się w niedalekiej odległości od stolicy Moraw, Brna. Odwiedzimy też historyczny trójstyk granic między Morawami, Czechami a Austrią.

Cena: Normalny – 860,00 zł, Ulgowy – 850,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 19, 35 lub 50 miejsc),
– noclegi w hotelu w miejscowości Trebic: pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: obiadokolacje, śniadania,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie – Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: ewentualnych biletów wstępu

Szczegółowy program wycieczki:

07 września 2024 r. (sobota)

Godz. 6:00
wyjazd Katowice, Al. Korfantego, przystanek ZTM przed hotelem Katowice.

Kod QR do trasy wycieczki: mapy.cz

Około 10:00 przyjedziemy do wsi Jedlová, skąd krótkie podejście na mierzący 692 m i zaliczany do odznaki diamentowej Baldský vrch. Po zdobyciu szczytu przejedziemy do Nového Města na Moravě i rozpoczniemy wędrówkę trasą znakowaną. Wejdziemy na kolejne dwa szczyty zaliczane do Koruny, Harusův kopec (743 m) oraz Devět skal (836 m). Obie góry – odznaka złota. Najciekawszą formacją i miejscem widokowym jest skalny labirynt Devět skal, który tworzą trzy długie grzbiety. Z miejsca widokowego przy dobrej pogodzie można dostrzec Karkonosze, Góry Izerskie, a nawet charakterystyczny Ještěd.

Przebieg trasy: Parkoviště Harusův kopec – Harusův kopec – Fryšava – Vyhlídka Devět skal – Herálec
Długość trasy – 20,1 km,
Przewyższenie – 474 m
Czas przejścia –  około 6 godzin

Po wędrówce, autokarem podjedziemy jeszcze pod dwa „diamentowe” szczyty –U Oběšeného (737 m) i Roudnice (661 m), po zdobyciu których udamy się na zasłużony odpoczynek do hotelu.

Około godz. 20.00 przyjazd, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg


08 września 2024 (niedziela)


Godz. 7:30
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na wycieczkę:

W tym dniu czeka nas trójstyk granic oraz trzy szczyty do Koruny; Zadní hora (634 m) i Kopeček (479) – odznaka diamentowa oraz Výhon (355 m) – odznaka brązowa.

Na miejsce zbiegu trzech historycznych granic udamy się z miejscowości Staré Město pod Landštejnem i będzie to kilkukilometrowy spacer. W przypadku dwóch szczytów na odznakę diamentową, wejście na nie będzie raczej dość krótkie. Najdłuższą wędrówkę w ostatnim dniu naszej wycieczki odbędziemy na najniższy szczyt, czyli Výhon. Prawie 5-kilometrowa trasa prowadzić będzie ze wsi Blučina, a – już po zdobyciu szczytu i wejściu na stojącą tam zbudowaną z drewna akacjowego wieżę widokową – zakończymy ją w ciekawym miasteczku Židlochovice. Miejscowość ta słynie z organizowanego raz w roku Święta Moreli oraz z pałacu, w którym urodzili się słynni Habsburgowie, Stefan Karol i Fryderyk Maria. Pierwszy z nich był tzw. polskim Habsburgiem i właścicielem dóbr żywieckich, drugi ostatnim Księciem Cieszyńskim.

Po przerwie przeznaczonej na krótkie zwiedzanie i posiłek, udamy się w drogę powrotną.

Około godz. 20:00 przyjazd do Katowic.


Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!