WycieczkiWycieczki wielodniowe

Kruszwica – Strzelno – Mogilno – Włocławek – Bydgoszcz 12-14.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Kruszwica – Strzelno – Mogilno – Włocławek – Bydgoszcz
Termin:12-14 lipca 2024 r. (piątek-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Kruszwica – miasto znane z legendy o królu Popielu, którego zjadły myszy. Leży nad jeziorem Gopło. Kazimierz Wielki wybudował tu zamek, ruiny są do dziś. Strzelno – średniowieczne miasto słynne z bazyliki św. Trójcy i romańskich kolumn z personifikacją cnót i przywar. Przy bazylice rotunda św. Prokopa, romańska budowla na planie koła. Mogilno – nad jeziorem wznosi się kościół św. Jana Apostoła i klasztor Benedyktynów z XI w. W klasztornych murach najstarsza studnia w Polsce, a w kryptach chrześcijańskie duchy przeszłości. Włocławek – miasto średniowieczne n/Wisłą, historyczna stolica Kujaw. Już w 1123 r. było tu biskupstwo. Jest tu fabryka fajansu, petrochemia Orlen, dwie przeprawy przez Wisłę. W katedrze cenna marmurowa tumba biskupa Piotra wykonana przez Wita Stwosza. Bydgoszcz– miasto n/Brdą i kanałem bydgoskim. Piękna wyspa młyńska, dawne spichrze n/Brdą, diecezja kościoła rzymskokatolickiego, stolica wioślarstwa, miasto królewskie Kazimierza Wlk. Zachowało średniowieczny układ urbanistyczny.

Cena: Normalny – 1099,00 zł, Ulgowy – 1089,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc);
– noclegi w hotelu w Bydgoszczy, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja;
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW;
– opłaty drogowe, parkingi;
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 150 zł.

Szczegółowy program wycieczki:

12 lipca 2024 r. (piątek)
Godz. 6:30 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice. Przejazd do Bydgoszczy, na trasie zwiedzanie: Kruszwica – zwiedzanie wzgórza zamkowego, romańskiej kolegiaty, rejs po jeziorze Gopło. Strzelno – zwiedzanie bazyliki św. Trójcy i największej romańskiej rotundy św. Prokopa oraz muzeum. Mogilno – zwiedzanie muzeum w kryptach klasztoru benedyktynów z XI w., spacer po miasteczku. Ok. godz. 18:00 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13 lipca 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Bydgoszcz – zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Muzeum „Exploseum” – centrum techniki wojennej, dawna niemiecka fabryka broni, nitrogliceryny. Czas wolny. Ok. godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

14 lipca  2024 r. (niedziela)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Katowic. Po drodze zwiedzanie: Włocławek – spacer po miasteczku, rynek, katedra, pałac biskupi, spacer bulwarami n/Wisłą, przejazd do miejsca zamordowania księdza Popiełuszki. Wieniec – uzdrowisko w okolicy Włocławka, spacer po uzdrowisku. Kowal – dawna siedziba książąt kujawskich, miejsce urodzin Kazimierza Wlk. Około godziny 20:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów
– ilość miejsc ograniczone – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze
– posiadamy zaświadczenie o wpisie do rejestru organizatorów turystyki nr 234

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!