WycieczkiSzczególnie polecamyWycieczki wielodniowe

Łańcut – Rzeszów 11-12.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Łańcut – Rzeszów
Termin: 11-12 maja 2024 r. (sobota/niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Zapraszamy na zwiedzanie Łańcuta i Rzeszowa. Historia Łańcuta sięga wczesnego średniowiecza. Miasto słynie szczególnie z zamku Lubomirskich i Potockich – dawnej rezydencji magnackiej, storczykarni, oranżerii, powozowni, parku typu krajobrazowego ok. 30 ha oraz synagogi z 1761r., a także kościoła farnego p.w. św. Stanisława Biskupa. To miasto pełne willi i dworków. Sam zamek został wzniesiony na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629-1642 jako nowoczesna rezydencja typu „palazzo fortezza”.

Rzeszów – stolica woj. podkarpackiego z międzynarodowym portem lotniczym i dwoma uczelniami: Uniwersytetem Rzeszowskim i Politechniką Rzeszowską. Prawa miejskie otrzymał od króla Kazimierza Wielkiego w 1354r. Godne zobaczenia to m.in. Zamek Lubomirskich, gdzie aktualnie znajduje się budynek Sądu i Prokuratury a w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się wille secesyjne; Ratusz w rynku – pierwsza wzmianka pochodzi z 1470r.; studnia miejska – charakterystyczne miejsce spotkań mieszkańców.

Cena: Normalny – 520,00 zł, Ulgowy – 510,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC),
– nocleg w hotelu w Rzeszowie, w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,
– wyżywienie: 1x śniadanie, 1x obiadokolacja,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszt ok. 90 zł.

Program wycieczki:

11 maja 2024 r. (sobota)
Godz. 6:30 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanki ZTM przed hotelem Katowice, przejazd do Łańcuta i zwiedzanie: Łańcut – zamek Lubomirskich i Potockich oraz park przyzamkowy, synagoga i kościół farny pw. św. Stanisława Biskupa. Około godziny 18:30 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

12 maja 2024 r. (niedziela)
O godz. 8.00 śniadanie, .po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Katowic, po drodze zwiedzanie: Rzeszów – serce miasta – rzeszowski rynek z Ratuszem otoczonym kamieniczkami z 2 połowy XIX wieku, Aleja Pod Kasztanami z pięknymi secesyjnymi willami a także zwiedzanie fontann multimedialnych. Około godz. 20:00 powrót do Katowic

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!