WycieczkiWycieczki jednodniowe

Lawendowe Pole – Ojców 13.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Lawendowe Pole – Ojców
Termin: 13 lipca 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 125,00 zł, Ulgowy – 120,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy na malowniczą wycieczkę do małopolskiej Prowansji i urokliwej Doliny Prądnika w Ojcowie. W pierwszej części wycieczki odwiedzimy Ojcowski Park Narodowy – najmniejszy p[ark narodowy w Polsce. Podczas spaceru zobaczymy zabytkowe zabudowania dawnego uzdrowiska, wejdziemy na Jonaszówkę – wspaniały punkt widokowy na Dolinę Prądnika, podejdziemy pod Bramę Krakowską i źródełko miłości, zobaczymy przepiękne skały i odpoczniemy w cudownych okolicznościach przyrody. W drugiej części wycieczki odwiedzimy Ostrów –  najpiękniejszą wieś regionu! Na terenie o powierzchni ponad 1 hektara oprócz morza lawendy zobaczymy równie piękne irysy i liliowce. Na miejscu znajduje się kawiarenka, gdzie można zjeść lody czy napić się herbatki o smaku… lawendy!

Powrót do Katowic około godz. 18:00

Uwaga!
Dodatkowo płatne bilety wstępu: ok. 20 zł.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!