WycieczkiWycieczki jednodniowe

Lawendowe Pole – Zalipie 17.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Lawendowe Pole – Zalipie
Termin: 17 lipca 2024 r. (środa)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 130,00 zł, Ulgowy – 125,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy na malowniczą wycieczkę do małopolskiej Prowansji i malowanej wsi Zalipie, gdzie zwiedzimy Zagrodę Felicji Curyłowej – miejscowej artystki. Przepięknie malowana chata jest punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Zalipia. Zobaczymy także ośrodek pracy twórczej, Dom Malarek oraz kościół i cmentarz z nagrobkiem Pani Curyłowej. W drugiej części wycieczki odwiedzimy Ostrów –  najpiękniejszą wieś regionu! Na terenie o powierzchni ponad 1 hektara oprócz morza lawendy zobaczymy równie piękne irysy i liliowce. Na miejscu znajduje się kawiarenka, gdzie można zjeść lody czy napić się herbatki o smaku… lawendy!

Powrót do Katowic około godz. 18:00

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Na trasie znajduje się uboga baza gastronomiczna (zalecamy zabranie własnego prowiantu).

Uwaga!
Dodatkowo płatne bilety wstępu: ok. 30 zł.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!