WycieczkiWycieczki wielodniowe

ŁÓDŹ ZOO I ORIENTARIUM

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Łódź: ZOO i Orientarium
Termin: 28 -29 września 2024 r. (sobota-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Łódź to największe miasto w województwie łódzkim o niepowtarzalnym klimacie. To najważniejsze miasto przemysłu włókienniczego w czasach zaboru rosyjskiego. Mocno związane z dziejami i historią Polski. Świadczą o tym liczne dokumenty, pomniki, obrazy , zabytki architektury i inne pamiątki . Dynamiczny rozwój przemysłu  w XIX wieku, a co za tym idzie napływ ludności i przedsiębiorców różnych wyznań i o różnej kulturze z sąsiednich państw, przyczynił się do rozwoju miasta i okolicznych miejscowości oraz powstania fabryk, osiedli mieszkaniowych, najpiękniejszych pałaców w Polsce i świątyń różnych wyznań. To wszystko podziwiać będziemy mogli podczas spacerów ulicami tego fascynującego miasta. Zobaczymy też nowe obiekty i atrakcje turystyczne  w dynamicznie rozwijającym się mieście.

Cena: Normalny – 495,00 zł, Ulgowy – 485,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 19, 35 lub 50 miejsc),
– nocleg w hotelu w Łodzi: pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: obiadokolacja, śniadanie,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie – Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 150 zł)

Szczegółowy program wycieczki:

28 września 2024 r. (sobota)

godz. 6:30 wyjazd Katowice Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Łodzi i zwiedzanie:

Beczki Grohmana, Pałac Kohna z Łódzką Filmówką, Fabryka i pałac Scheiblera, Park Źródliska, Księży Młyn, zwiedzanie Pałacu Herbsta i spacer po ogrodach, rynek starego miasta , Plac Wolności z ratuszem , kościołem św. Ducha i pomnikiem Tadeusza Kościuszki, cerkiew św. Aleksandra Newskiego, Filharmonia Łódzka, spacer ulicą Piotrkowską (zabytkowe pałace wielkich przemysłowców, Pomniki Wielkich  Łodzian, Aleja Gwiazd, Pasaż Rubinsteina)

godz. 19:00 przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

29 września 2024 r. (niedziela)

godz. 7:00 śniadanie, po śniadaniu, wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie Łodzi:

zwiedzanie łódzkiego ZOO z jedynym w Polsce Orientarium (najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej ),
Manufaktura z pałacem Izraela Poznańskiego i Muzeum Miasta Łodzi, kościół św. Józefa, Muzeum Fabryki (indywidualne zwiedzanie w czasie wolnym ).

ok. godz. 20:30 powrót do Katowic

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!