Wycieczki jednodniowe

Moszna – Kamień Śląski 22.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Moszna – Kamień Śląski
Termin: 22 czerwca 2024 r. (sobota)
Wyjazd: Godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice
Cena: Normalny – 110,00 zł, Ulgowy – 105,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Moszna – niewielka miejscowość na Opolszczyźnie, słynie ze stadniny koni i pałacu o przedziwnej architekturze. Budowla powstała na przełomie XIX i XX w. Wystrój eklektyczny nawiązujący do historycznych budowli obronnych. Był własnością hrabiego Tiele-Winklera, właściciela Katowic i 33 majątków, kilku hut, kopalń i fabryk. Pałac otacza 150 ha park z licznym starodrzewiem i pięknymi rododendronami i azaliami.
Kamień Śląski – wieś, siedziba wielkich rodów szlacheckich i rycerskich znana już w XIII w. Miejsce urodzin św. Jacka, bł. Czesława i bł. Bronisławy. Pałac późnobarokowy z XVIII w. z kaplicą św. Jacka, otoczony pięknym parkiem. Obecnie w pałacu mieści się Centrum Kultury i Nauki wydział Teologii Uniwersytetu Opolskiego oraz Ośrodek rekolekcyjny. W dawnych budynkach dworskich mieści się ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy.

W czasie naszej wycieczki zobaczymy:

  • pałac w Kamieniu Śląskim, pospacerujemy po parku
  • zamek w Mosznej, piękny park, 150-letnie rododendrony i azalie, dla chętnych Muzeum Robotów.

Uwagi:
Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 70 zł.
Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i drogowych. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!