WycieczkiWycieczki wielodniowe

Park Mużakowski i Święto Wina w Zielonej Górze 12-15.09.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Park Mużakowski i Święto Wina w Zielonej Górze
Termin: 12-15 września 2024 r. (czwartek-niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Park Mużakowski, to park krajobrazowy stworzony ludzką ręką z inicjatywy pruskiego księcia Hermana von Pückler – Muskau. Od 2004 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie winobrania Zieloną Górą rządzi Bachus – bóg wina, a miasto staje się jedna wielką sceną. Jarmark win i winorośli, koncerty, korowód uliczny sprawiają, że każdego roku przyjeżdżają na to święto turyści.

Cena: Normalny – 1040,00 zł, Ulgowy – 1030,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc)
– noclegi w pensjonacie w Modrzycy, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
– wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć ok. 120 zł.

Szczegółowy program wycieczki:

12 września 2024 r. (czwartek)
Godz. 7:00 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Łęknicy i zwiedzanie: Spacer po Parku Mużakowskim z przewodnikiem – po polskiej stronie naturalistyczny park (ponad 500 ha) z tarasami parkowymi, po niemieckiej centralna część założenia ze Starym i Nowym Zamkiem i ogrodami kwiatowymi GEOPARK „Łuk Mużakowa” – obszar wzniesień morenowych z kolorowymi zbiornikami wodnymi powstałymi w wyniku eksploatacji odkrywkowej węgla brunatnego – wieża widokowa, przejście fragmentem geościeżki. Ok. godz. 18:00 przejazd do pensjonatu w Modrzycy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13 września 2024 r. (piątek)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu przejazd do Zielonej Góry i zwiedzanie:  Katedra Św. Jadwigi, Wieża Głodowa, rynek z ratuszem, zabytkowe kamienice, Park Winny, Palmiarnia, Szlak Bachusików; Festiwal Kultury Winiarskiej – wizyta w winnicy lub piwniczce winnej – degustacja wina i opowieści winiarza. Ok. godz. 18:00 powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

14 września 2024 r. (sobota)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Zielonej Góry: Park Książęcy Zatonie z ruinami XVII-wiecznego pałacu; udział w „Winobraniu” – największym święcie wina w Polsce. Program przygotowany przez miasto Zielona Góra: korowód z Bachusem na czele, miasteczko winiarskie, koncerty. Ok. godz. 19:00 powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

15 września 2024 r. (niedziela)
Godz. 8:30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Katowic. Po drodze zwiedzanie Nowej Soli: Muzeum Miejskie w Nowej Soli; zespół urbanistyczno-architektoniczny z XIX -XX wieku; kościoły katolickie i ewangelickie. Ok. godz. 20:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów
– ilość miejsc ograniczone – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!