WycieczkiMajówkaWycieczki wielodniowe

Roztocze 01-05.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Roztocze
Termin: 1-5 maja 2024 r. (środa-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Roztocze Środkowe to nie tylko tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego. To malownicze wioski i miasteczka, doliny dzikich rzek oraz rozległe kompleksy leśne, których najcenniejsze fragmenty są objęte ochroną jako rezerwaty przyrody. To również cenne zabytki architektury i miejsca pamięci. W czasie naszej wycieczki zwiedzimy Zamość i Szczebrzeszyn, poznamy najciekawsze zabytki Zwierzyńca, a przy okazji zajrzymy do mniej znanych miasteczek. Skupimy się też na skarbach przyrody ukrytych w dolinie rzeki Tanew oraz na obiektach przypominających o wielokulturowym charakterze Roztocza.

Cena: Normalny – 1280,00 zł, Ulgowy – 1270,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
 – przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc)
– noclegi w Pensjonacie w Zwierzyńcu, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
– wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć ok. 100 zł.

Szczegółowy program wycieczki:

1 maja 2024 r. (środa)
Godz. 6:30 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Zwierzyńca. Po drodze zwiedzanie: Szczebrzeszyn – spacer przez wielokulturowe miasteczko (m.in. synagoga, cmentarz żydowski); Zwierzyniec – spacer do Stawów Echo, zwiedzanie centrum. Ok. godz. 19:00 przejazd do Pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 maja 2024 r. (czwartek)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Zamość – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem – spacer po renesansowym mieście idealnym (fortyfikacje bastionowe, ratusz, katedra). Ok. godz. 18:00 powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

3 maja 2024 r. (piątek)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Narol – miasteczko znane z pałacu Łosiów oraz klimatycznego ryneczku; Bełżec – pomnik na terenie dawnego obozu zagłady; Tomaszów Lubelski – miasto zwane „Małym Zamościem”, na terenie którego zachowała się prawosławna cerkiew św. Mikołaja oraz drewniany kościół Zwiastowania NMP. Ok. godz. 18:00 powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

4 maja 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Szlak Szumów – jedna z najpiękniejszych tras na terenie Roztocza Środkowego. W czasie spaceru zobaczymy m.in. słynne Szumy na Tanwi, wodospad na rzece Jeleń oraz malownicze uroczyska Puszczy Solskiej (przejście na trasie Susiec-Rebizanty, ok. 10 km). Krasnobród – popularne letnisko z kaplicą na wodzie oraz Sanktuarium Maryjnego, w którym miała gościć Marysieńka Sobieska. Ok. godz. 18:00 powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

5 maja 2020 r. (niedziela)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd do Katowic. Po drodze zwiedzanie: Górecko Kościelne – wieś znana z licznych kapliczek, pomnikowych dębów oraz drewnianego kościoła św. Stanisława, Biłgoraj – miejscowość znana z Miasteczka Kresowego i Zagrody Sitarskiej. Ok. godz. 20:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!
– program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!