WycieczkiWycieczki wielodniowe

Sandomierz-Kazimierz Dolny-Puławy 17-19.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Sandomierz-Kazimierz Dolny-Puławy
Termin: 17-19 maja 2024 r. (piątek-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Kazimierz Dolny i Sandomierz są zaliczane do grona najpiękniejszych miast nad Wisłą. W czasie naszej wycieczki zapoznamy się z ich najciekawszymi zabytkami oraz okolicznymi miejscowościami: Czarnolasem i Janowcem

Cena: Normalny – 870,00 zł, Ulgowy – 860,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
 – przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 20, 35 lub 50 miejsc)
– noclegi w hotelu** w Puławach, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: 2 x obiadokolacja, 2 x śniadanie,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW,
– opłaty drogowe, parkingi, podatek VAT

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 100,00 zł)

Szczegółowy program wycieczki:

17 maja 2024 r. (piątek)
Godz. 6:30 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego (przed hotelem Katowice) , przejazd do Puław i zwiedzanie: Sandomierza – miasta leżącego na siedmiu wzgórzach, znanego z cennych zabytków architektury, pięknych widoków na dolinę Wisły oraz wąwozów. Wąwóz Królowej Jadwigi – jeden z najpiękniejszych wąwozów lessowych nad Wisłą; kościół św. Jakuba – najstarszy kościół na terenie miasta; Ucho Igielne i Brama Opatowska – pozostałości po dawnych murach miejskich; spacer w rejonie rynku, którego główną ozdobą jest renesansowy ratusz. Ok. godz. 18:30 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

18 maja 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: zamek w Janowcu – zamek z XVI wieku, należący m.in. do Firlejów i Lubomirskich; dziś jest jednym z oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym; Kazimierz Dolny – spacer po mieście (Spichlerze nad Wisłą, Rynek i kościół farny, dawna dzielnica żydowska z synagogą i jatkami. Dla chętnych – spacer na Górę Trzech Krzyży oraz wizyta na zamku z czasów Kazimierza Wielkiego). Ok. godz. 18:30 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

19 maja 2024 r. (niedziela)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na wycieczkę: zespół parkowo pałacowy z Muzeum Czartoryskich w Puławach – muzeum kontynuujące tradycję „Polskich Aten”. Można tu poznać dzieje Czartoryskich oraz zobaczyć kolekcje, których tworzenie zapoczątkowała Izabela; Czarnolas – Muzeum Jana Kochanowskiego, urządzone w zabytkowym dworku Jabłonowskich. Muzeum od kilku dekad upowszechnia wiedzę na temat poety i jego twórczości, a w jego zbiorach można zobaczyć m.in. stare wydania dzieł Kochanowskiego. Ok. godz. 20:00 powrót do Katowic

Uwagi:
– decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!
– program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!