WycieczkiWycieczki jednodniowe

Słowacja: Cicmany – Rajecke Teplice 13.04.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Słowacja: Cicmany – Rajecke Teplice
Termin: 13 kwietnia 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 140,00 zł, Ulgowy – 135,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i na baseny. Muzeum Etnograficzne – około 5 euro. Baseny termalne pobyt 2h – dorośli 28 euro, dzieci (0-12 lat) – 16 euro.

Szczegółowy program wycieczki:

W malowniczej dolinie pomiędzy dwoma pasmami górskimi: Strážovské Vrchy i Mala Fatra umiejscowiły się osobliwe wsie i miasteczka. Zobaczyć możemy tu niepowtarzalne, malowane chałupy drewniane gdzie pielęgnuje się regionalne wyroby ludowe, stroje i tradycje. Dbając o zdrowie i urodę można też skorzystać z kąpieli w basenach termalnych  i zabiegów upiększających w uroczym zabytkowym uzdrowisku Rajecké Teplice i okolicy. Piesze spacery po wypielęgnowanych parkach zdrojowych i okolicznych górach dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń.

W czasie wycieczki zobaczymy:

  • Čičmany – wieś – skansen drewnianego budownictwa ludowego składającego się z 136 malowanych chałup. Zwiedzimy Muzeum Etnograficzne, w którym zapoznamy się z życiem, zwyczajami i strojami ludowymi miejscowej ludności. Spacerując po miejscowości zobaczymy też zabytkowy kościół i dwór.
  • Rajecké Teplice – spacer po miasteczku: dwa parki uzdrowiskowe w stylu francuskim i angielskim, rynek, kościół, zabytkowe domy zdrojowe, kąpiel w zabytkowych basenach termalnych.

Powrót do Katowic około godziny 20:30.

Uwagi:
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Decyzje o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!