WycieczkiWycieczki jednodniowe

Słowacka Orawa: Zamek Orawski + rejs statkiem po Jeziorze Orawskim 27.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Słowacka Orawa: Zamek Orawski + rejs statkiem po Jeziorze Orawskim
Termin: 27 lipca 2024 r. (sobota)
Wyjazd: godz. 7:15 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 125,00 zł, Ulgowy – 120,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Zapraszamy na malowniczą wycieczkę na najbardziej na północ wysuniętą część Słowacji – Orawę, bogatą w walory krajoznawcze, etnograficzne a przede wszystkim krajobrazowe. Najważniejszym  obiektem na Orawie jest Zamek Orawski, wznoszący się nad rzeką o tej samej nazwie.

Podczas wycieczki zobaczymy:

ZAMEK ORAWSKI – jeden z największych zamków Słowacji powstały po najeździe tatarskim w XIII w. Głównym motorem budowy zamku była bliskość Królestwa Węgier z granicą Polski i ochrona głównego szlaku handlowego, jak i sprawnego centrum administracyjnego Orawy. Zwiedzanie zamku dolnego i górnego.

REJS STATKIEM NA WYSPĘ SZTUKI – 1,5 godzinny rejs statkiem po Jeziorze Orawskim na wyspę znajdującą się na środku jeziora, zwaną Slanicką Wyspą czy Wyspą Sztuki. Na wyspie zobaczymy zabytkowy XVIII w. kościół z ekspozycją słowackiej rzeźby ludowej

Uwaga!
Dodatkowo płatne bilety wstępu i rejs statkiem: ok. 30 euro.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów. Decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!