WycieczkiBoże CiałoWycieczki wielodniowe

Szlak Tatarski: Białystok-Sokółka-Bohoniki-Kruszyniany 30.05-02.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Szlak Tatarski: Białystok – Sokółka – Bohoniki – Kruszyniany
Termin: 30 maja  – 2 czerwca 2024 r. (czwartek-niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Cena: Normalny – 1199,00 zł, Ulgowy – 1189,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC),
– 3 noclegi w hotelu w Sokółce w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
– wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszt ok. 100 zł.

Szczegółowy program wycieczki:

30 maja 2024 r. (czwartek)
Godz. 7:00 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanki ZTM przed hotelem Katowice, przejazd do Sokółki, na trasie zwiedzanie: Kruszyniany – ośrodek kultury tatarskiej z najstarszym na ziemiach polskich meczetem. Zwiedzanie drewnianego muzułmańskiego meczetu oraz przejście na mizar – tatarski cmentarz. Przyjazd do hotelu około godziny 18:00, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

31 maja 2024 r. (piątek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Supraśla – urokliwego miasteczka uzdrowiskowego nad Supraślą, gdzie najważniejszym zabytkiem jest Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy: Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy – zwiedzanie prawosławnego klasztoru, który zachwyca architekturą, okazałością i historią sięgającą XV wieku. Muzeum Ikon w Pałacu Archimandrytów – zabytkowy pałac z XVII wieku, w którym znajduje się wystawa sztuki sakralnej prawosławia a jednocześnie największa kolekcja ikon w Polsce. Spacer po mieście: Domy Tkaczy, Pałac Buchholtzów oraz miejsca znane z trylogii Jacka Bromskiego „U Pana Boga… ”. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

1 czerwca 2024 r. (sobota)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę: Sokółka – niewielkie miasto na Szlaku Tatarskim nad Zalewem Sokólskim. Zwiedzanie Muzeum Ziemi Sokólskiej – zapoznanie się z historią Tatarów na ziemiach polskich. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszego Sakramentu, gdzie w 2008 roku miał miejsce Cud Eucharystyczny. W Sanktuarium były kręcone sceny do trylogii Jacka Bromskiego. Czas wolny na… słynne sokólskie lody! Bohoniki – miejscowość zamieszkiwana przez mniejszość tatarską. Zwiedzanie tatarskiego meczetu. Krynki – miejscowość tuż przy granicy z Białorusią, o tradycjach tatarskich, prawosławnych i żydowskich. Symbolami miasta jest dawna synagoga, kirkut i prawosławna cerkiew. Przed wojną miejscowość nazywana była „Paryżem Północy”. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 czerwca 2024 r. (niedziela)
O godz. 8:00 śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną, po drodze zwiedzanie Białegostoku: Meczet – zwiedzanie najmłodszego meczetu na ziemiach polskich, który powstał w 2023 roku w dawnym Domu Kultury Muzułmańskiej – najstarszej i najważniejszej organizacji polskich wyznawców islamu. Przejście na rynek w Białymstoku – czas wolny na kawę/posiłek przed wyjazdem do Katowic. Powrót do Katowic w godzinach wieczornych.

Uwagi:
– decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!
– program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!

>