WycieczkiWycieczki wielodniowe

Szlak uzdrowisk Ponidzia: Pińczów – Busko Zdrój – Solec Zdrój – Wiślica 17-19.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Pińczów – Busko Zdrój – Solec Zdrój – Wiślica
Termin: 17-19 maja 2024 r. (piątekniedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Zapraszamy na zwiedzanie miast szlaku uzdrowisk Ponidzia (Pińczów, Busko Zdrój, Solec Zdrój, Wiślica). „Ponidzie wiosenne, Ponidzie leniwe” – jak w piosence Wojtka Belona. To niezwykła, malownicza kraina nad rzeką Nidą z ciekawą historią, uzdrowiskami, widokami i smakami, porównywana z włoską Toskanią. Będziemy uroki Ponidzia odkrywać wszelkimi zmysłami…

Cena: Normalny – 850,00 zł, Ulgowy – 840,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena wycieczki obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (bez WC – 19, 35 lub 50 miejsc),
– 2 noclegi w hotelu w Pińczowie : pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania,
– opieka pilota – przewodnika podczas trwania imprezy,
– ubezpieczenie – Signal Iduna,
– opłaty drogowe, parkingi,
– podatek VAT.

Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych: ok. 70 zł + wstęp na baseny mineralne w Solcu-Zdroju (ok. 60 zł) i do winnicy (ok. 50 zł).

Program wycieczki:

17 maja 2024 (piątek)
godz. 7:00 wyjazd Katowice, przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Pińczowa, na trasie zwiedzanie: Wiślica – Muzeum Archeologiczne i Bazylika Kolegiacka Narodzenia NMP z XIV w. Solec Zdrój – spacer po uzdrowisku, możliwość kąpieli w basenach mineralnych. Solanka siarczkowo-bromkowo-jodkowo-borowa ze źródła Malina w Solcu- Zdroju zawierająca ok. 900 mg H2S/litr ma niezwykłe własności lecznicze, działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie zgodnie z łacińską sentencją: Sanus Per Aquam – zdrowy przez wodę. (wstęp do strefy basenowej: 56 zł grupowy/ 2 godz. – ceny z 2023 r.) oraz Pińczów – Kaplica św. Anny projektu Santi Gucciego – widok na dolinę Nidy. Około godziny 18:30 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

18 maja 2024 (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu – zwiedzanie Pińczowa – rynek, barokowy kościół farny pw. Św. Jana Ewangelisty i Stara Synagoga z pocz. XVII wieku, Przejazd do Buska-Zdroju – spacer po uzdrowisku, ławeczka Wojtka Belona, tężnia solankowa, Olejarnia Zagłoby w Mikułowicach – degustacja i pokaz tłoczenia oleju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

19 maja 2024 (niedziela)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Umianowic. Zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach – akwarium pokazujące życie w rzece Nidzie, mini gospodarstwo ekologiczne, wieża widokowa. Enoturystyka – możliwość zwiedzania winnicy i degustacji wina z Ponidzia. Powrót do Katowic ok. godz. 18:00

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczki podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

 

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!