WycieczkiWycieczki wielodniowe

Toruń – Golub Dobrzyń – Ciechocinek – Licheń 07-09.06.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Toruń – Golub Dobrzyń – Ciechocinek – Licheń
Termin: 7-9 czerwca 2024 r. (piątek-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Licheń – miejscowość nad Jeziorem Licheńskim. Znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej. Świątynia w Licheniu jest największa w Polsce. Toruń – miasto Mikołaja Kopernika. Założone w 1223 r. przez Krzyżaków (najpierw zamek a następnie miasto). Bogata historia i dzieje miasta pozwoliły by Staromiejski Zespół Torunia wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto słynie z produkcji pierników i krzywej wieży. Ciechocinek – miejscowość znana już w XIII w. z wydobycia i warzenia soli. W 1836 r. powstaje uzdrowisko wykorzystujące solanki w celach leczniczych. Powstają tężnie solankowe największe w Polsce o długości ok. 1700m. Golub-Dobrzyń – miasto w dolinie rzeki Drwęcy. Powstało z 2 ośrodków: starszego Golubia (1258r.) i dzielnicy Dobrzyń (XVII w.). Krzyżacy wybudowali tu zamek na wysokim wzgórzu XII/XIII w.

Cena: Normalny – 980,00 zł, Ulgowy – 970,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc);
– noclegi w hotelu w Toruniu, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja;
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW;
– opłaty drogowe, parkingi;
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 120 zł.

Program wycieczki:

7 czerwca 2024 r. (piątek)
Godz. 6:30 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice. Przejazd do Torunia, na trasie zwiedzanie: Licheń – Zwiedzanie bazyliki Licheńskiej, starego kościoła w Licheniu, cudownego źródełka oraz Góry Objawień. Przejazd do Ciechocinka. Ciechocinka – spacer po uzdrowisku, zobaczymy stare łazienki, dywany kwiatowe, fontannę solankową „grzybek”. W parku zdrojowym zobaczymy drewniany teatr, pijalnię wód i wiele gatunków drzew i krzewów. Obejrzymy największe tężnie solankowe z 1824 r. Ok. godz. 19:00 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 czerwca 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Toruń – zwiedzanie Torunia, stare miasto, rynek, ratusz, ruiny zamku krzyżackiego, mury obronne, krzywa wieża, Bazylika św. Jana, w której ochrzczono Mikołaja Kopernika, Muzeum Piernika, Fort IV. Czas wolny. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 czerwca 2024 r. (niedziela)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną i zwiedzanie: Golub-Dobrzyń – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego, spacer po starówce Golubia: rynek, kościół św. Katarzyny, mury obronne, czas wolny. Około godziny 20:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!