WycieczkiSzczególnie polecamyWycieczki wielodniowe

Warmia i Mazury 23-26.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Warmia i Mazury
Termin: 23-26 maja 2024 r. (czwartek-niedziela)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Warmia i Mazury to kraina znana z pięknych widoków i zabytkowych miast, na terenie których można ujrzeć gotyckie zamki biskupie i krzyżackie, wiekowe świątynie oraz perełki dawnej architektury ludowej. W czasie naszej wycieczki skupimy się na okolicach Olsztyna oraz miejscach związanych z Mikołajem Kopernikiem czy Ignacym Krasickim.

Cena: Normalny – 1360,00 zł, Ulgowy – 1350,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
 – przejazd autokarem klasy turystycznej (50 miejsc, 35 lub 19 miejsc)
– noclegi w hotelu w Olsztynie, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
– wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
– opiekę pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć ok. 170 zł.

Szczegółowy program wycieczki:

23 maja 2024 r. (czwartek)
Godz. 6:30 wyjazd Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Olsztyna. Po drodze zwiedzanie: Park Etnograficzny w Olsztynku – muzeum zajmujące się gromadzeniem zabytków architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla, Małej Litwy, spacer po Olsztynku – Dom Mrongowiusza, rynek z ratuszem, pozostałości zamku krzyżackiego. Ok. godz. 18:00 przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

24 maja 2024 r. (piątek)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie Olsztyna: Zamek Kapituły Warmińskiej (Muzeum Warmii i Mazur) – gotycki zamek z XIV wieku, którym (jako administrator dóbr warmińskich) zarządzał Mikołaj Kopernik. Dziś można tu podziwiać liczne pamiątki związane z jego osobą, można też poznawać kulturę ludową Warmii; spacer po Olsztynie z miejscowym przewodnikiem – in. rynek Starego Miasta, bazylika św. Jakuba Apostoła, Wysoka Brama. Ok. godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

25 maja 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Lidzbark Warmiński – biskupi zamek, dziś pełniący rolę muzeum z bogatą kolekcją sztuki gotyckiej i malarstwa religijnego. Reszel – gotycki zamek i kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce – miejscowość nazywana „Częstochową Północy”, jeden z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na Warmii i Mazurach. Ok. godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

26 maja 2020 r. (niedziela)
Godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Katowic. Po drodze zwiedzanie: zamek w Nidzicy – dawna rezydencja krzyżackiego prokuratora, spacer po Nidzicy – rejon rynku i tzw. Klasztorek. Ok. godz. 20:30 powrót do Katowic.

Uwagi:
– decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!
– program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!