Wczasy aktywne

Wczasy aktywne: Międzyzdroje 21-26.05.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Wczasy aktywne: Międzyzdroje
Termin: 21-26 maja 2024 r. (wtorek-niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Międzyzdroje – „Perła Bałtyku” chętnie odwiedzana przez turystów, aktorów i artystów. Wspaniałe plaże, piękna przyroda, Woliński Park Narodowy, ciekawe wycieczki po Pomorzu Zachodnim oraz Meklemburgii oraz Szczecin – stolica woj. pomorskiego.

Cena: Normalny – 2090,00 zł, Ulgowy – 2080,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC)
– noclegi w ośrodku wypoczynkowym w Międzyzdrojach w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
– wyżywienie: 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW i Bezpieczne Podróże
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 130 zł.

Szczegółowy program wycieczki:

21 maja 2024 r. (wtorek)
Godz. 7:00 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Międzyzdrojów. Zakwaterowanie, a następnie: Spacer po Międzyzdrojach – orientacja w mieście, spacer po plaży, czas wolny. Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

22 maja 2024 r. (środa)
O godz. 8:30 śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie: Woliński Park Narodowy – Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, spacer do Zagrody Żubrów. Międzyzdroje – zwiedzanie miasta: Promenada Gwiazd, park zdrojowy, molo, neogotycki Kościół św. Piotra, dla chętnych spacer na Kawczą Górę, czas wolny. Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

23 maja 2024 r. (czwartek)
O godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Świnoujścia i do niemieckich kurortów: Świnoujście – uzdrowisko położone na trzech wyspach: Wolin, Uznam i Karsibór. Zwiedzanie: Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Fort Anioła, Park Zdrojowy. Ahlbeck i Heringsdorf – objazd po dawnych uzdrowiskach cesarskich, spacer po molo i promenadzie. Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

24 maja 2024 r. (piątek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: przejazd przez Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek. Trzęsacz – ruiny kościoła gotyckiego na szczycie klifu; Rewal – Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, w którego prezbiterium znajduje się fragment tryptyku z kościoła w Trzęsaczu, taras widokowy, park wieloryba; Niechorze – XIX-wieczna latarnia morska, spacer plażą, molo w Niechorzu. Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

25 maja 2024 r. (sobota)
O godz. 8:30 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Jomsborg – Vineta; Wolin – Centrum Śłowian i Wikingów – zwiedzanie Jezioro Turkusowe w Wapnicy. Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

26 maja 2024 r. (niedziela)
Godz. 7:00 śniadanie, ok. 8.00 wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Katowic. Na trasie zwiedzanie: Szczecin – spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym: Stare Miasto, Zamek Książąt Pomorskich, Filharmonia szczecińska, Centrum Dialogu „Przełomy” (z zewnątrz). Około godziny 20:00 powrót do Katowic.

Uwagi:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów
– ilość miejsc ograniczone – decyduje kolejność zgłoszeń
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!