Wczasy aktywne

Wczasy aktywne: Polesie Lubelskie 06-13.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Polesie Lubelskie
Termin: 6-13 lipca 2024 r. (sobota-sobota)
Wyjazd: godz. 6:30 Katowice, Al. Korfantego – przystanek ZTM przed Hotelem Katowice

Polesie Zachodnie (znane jako Polesie Lubelskie) to kraina kusząca ciekawymi zabytkami oraz obszarami o wielkiej wartości przyrodniczej. W trakcie naszej wycieczki zwiedzimy tereny Poleskiego Parku Narodowego, zajrzymy do poleskich miasteczek, a przy okazji poznamy tajemnice Lublina. Wybierzemy się też nad Wisłę, by pospacerować po Kazimierzu Dolnym, zajrzymy też do Puław, którymi niegdyś władali Czartoryscy.

Cena: Normalny – 2560,00 zł, Ulgowy – 2550,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC)
– noclegi w hotelu*** w Lublinie w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
– wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW
– opłaty drogowe, parkingi
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych. Na dodatkowe opłaty należy przeznaczyć około 230 zł.

Program aktywnych wczasów:

6 lipca 2024 r. (sobota)
Godz. 6:30 wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanek ZTM przed Hotelem Katowice, przejazd do Lublina. Po drodze zwiedzanie: Kozłówka – Muzeum Zamoyskich (zwiedzanie pałacu). Około godz. 18:30 przyjazd do Lublina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 lipca 2024 r. (niedziela)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze – indywidualne zwiedzanie wystawy; Orchówek – wieś nad Bugiem, znana z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Włodawa – miasto trzech kultur, którego wizytówką stał się zespół synagogalny (obecnie muzeum z ciekawą ekspozycją dotyczącą kultury żydowskiej oraz judaizmu). Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 lipca 2024 r. (poniedziałek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Poleski Park Narodowy – park chroniący nie tylko rozległe kompleksy leśne, ale też tereny bagienne i torfowiskowe. Na terenie parku zobaczymy: Załucze Stare – Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny PPN, ścieżka dydaktyczna „Dominik” – najważniejsza i najpopularniejsza ścieżka na terenie Polskiego Parku Narodowego. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 lipca 2024 r. (wtorek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu: zwiedzanie Lublina z miejscowym przewodnikiem – m.in. spacer w rejonie Rynku, Zamek Lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej, bazylika św. Jana Chrzciciela oraz kościół dominikanów. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 lipca 2024 r. (środa)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Puławy – zwiedzanie Muzeum Czartoryskich, spacer po parku. Kazimierz Dolny – spacer nad Wisłą, okolice Rynku (dla chętnych spacer na Górę Trzech Krzyży). Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 lipca 2024 r. (czwartek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Hola – Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia. Sosnowica – miejscowość znana z dworku, w którym gościł Tadeusz Kościuszko, malowniczych stawów (m.in. staw Hetman). Pieszowola – spacer po ścieżce dydaktycznej „Perehod”. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 lipca 2024 r. (piątek)
O godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę: Poleski Park Narodowy (ścieżka Czahary) – ścieżka prowadząca przez tereny Bagna Bubnów (największego na terenie parku). Chełm – Podziemia Kredowe, spacer w rejonie rynku. Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

13 lipca 2024 r. (sobota)
Godz. 8:00 śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Katowic. Na trasie zwiedzanie: Muzeum Wsi Lubelskiej – jeden z największych skansenów w Polsce, na terenie którego zgromadzono sporo zabytków związanych z terenami Wyżyny Lubelskie, Roztocza, Podlasia i Nadbuża. Dodatkowymi atrakcjami są sektory dworski i małomiasteczkowy oraz ziołowe ogrody. Około godziny 20:00 powrót do Katowic.

Uwagi:
– ostateczny przebieg wycieczek będzie uzależniony od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów;
– decyzję o przebiegu wycieczek podejmie przewodnik na miejscu;
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Poniżej znajduje się formularz rezerwacji wycieczki. Podana jest dostępność wycieczki, jej cena wraz z ewentualnym kodem promocyjnym. Znajdują się tam także szczegóły techniczne dotyczące wycieczki (miejsce wsiadania, dane osobowe ew. dane do faktury, warunki ubezpieczeni. Formularz rezerwacyjny jest zgodny z RODO i polityką prywatności Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.).

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki!