Wczasy aktywne

Wczasy aktywne: Dolomity 30.06-07.07.2024 r.

Organizator: Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach
Miejsce: Dolomity
Termin: 30 czerwca – 7 lipca 2024 r. (niedziela-niedziela)

Serdecznie zapraszamy na wczasy w Dolomitach, wpisane od 2009 roku na listę UNESCO, które zachwycają niespotykanymi bajkowymi krajobrazami i różnorodnością skalnych form. Znane wśród narciarzy, położone w północno-wschodniej części Włoch, zachwycają również miłośników pieszych wycieczek. Zapraszamy na wycieczkę w okolice najwyższego szczytu Dolomitów, Marmolady, w samym sercu tych gór.

Cena: Normalny – 3190,00 zł, Ulgowy – 3180,00 zł (dla członków PTTK z opłaconą składką)

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy turystycznej (50, 30 lub 19 miejsc, bez WC);
– noclegi w hotelu w Cavioli w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami;
– wyżywienie: 6x śniadanie + 1x suchy prowiant i 7x obiadokolacja;
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy;
– ubezpieczenie zagranica Signal Iduna;
– opłaty drogowe, parkingowe;
– podatek VAT.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu na kolejki, koszt ok. 50 euro

Program aktywnych wczasów:

30 czerwca 2024 r. (niedziela)
O godzinie 00:15 (noc z soboty na niedzielę) wyjazd z Katowic, Al. Korfantego przystanki ZTM przed hotelem Katowice. Przejazd przez Morawy oraz Austrię do Włoch. Po drodze krótki postój nad znanym jeziorem Misurina z możliwością krótkiego spaceru. Przejazd przez Cortinę d’Ampezzo oraz przełęcz Passo Falzarego, przyjazd w godzinach wieczornych do miejscowości Caviola w dolinie Valle del Biois, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

1 lipca 2024 r. (poniedziałek)
O godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu króciutki przejazd autokarem do Falcade. Trekking na rozruszanie kości w grupie Pala – przez schronisko Bottari do przełęczy Forcella della Stia (2.190 m) z widokiem na szczyty Focobon, zejście do doliny Gares i klimatycznego zajazdu górskiego Capanna cima Comelle . Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 lipca 2024 r. (wtorek)
O godz. 7:30 (lub w miarę możliwości wcześniej) śniadanie, po śniadaniu wyjazd autokarem do przełęczy Passo Falzarego (2.105 m). Klasyczna pętla dookoła majestatycznej Tofana di Rozes (3.225 m) z dojściem do wysoko położonego schroniska Giussani (2.580 m). Około godz. 18:00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 lipca 2024 r. (środa)
O godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu przejazd autokarem do miejscowości Malga Ciapela (1.435 m) pod Marmoladą (3.343 m), najwyższą górą Dolomitów. Czeka nas nie lada wyzwanie – wymagające podejście najpierw do wysoko położonego jeziorka Lago dei Negher, następnie na przełęcz Forcella dei Negher (2.286 m) z możliwością wędrówki jeszcze wyżej w kierunku szczytów Monte alto Auta oraz Cima dell’auta Orientale (2.624 m). Przy dobrej pogodzie trud zostanie nagrodzony wspaniałymi widokami, a mając troszkę szczęścia, spotkamy dzikie stado żyjących tu koziorożców. Odpoczynek w romantycznej chatce Colmont (tylko własny prowiant), a następnie piesze zejście do hotelu. Wariant B zamiast powyższego – z Malga Ciapela możliwość wyjazdu kolejką na Punta Rocca (3.265 m) wraz ze zwiedzaniem muzeum I wojny światowej. Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

4 lipca 2024 r. (czwartek)
O godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu króciutki przejazd autokarem do Falcade. Dzień dla miłośników tras w łatwym terenie z łąkami w pełnym rozkwicie wśród starych chatek pasterskich. Trekking do małej bocznej doliny Valfredda oraz do bacówki Malga ai Lach. Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

5 lipca 2024 r. (piątek)
O godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu przejazd do Agordo. Trekking do schroniska Carestiato (1.834 m) pod ścianami masywu Moiazza (2.878 m). Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

6 lipca 2024 r. (sobota)
O godz. 7:30 śniadanie, po śniadaniu przejazd przejazd do okolic przełęczy Passo Fedaia. Wędrówka rzadko uczęszczanym szlakiem trawiastą granią z fantastycznymi widokami – szlak Sentiero delle Creste przez szczyt Miogogn (2.384 m). Odpoczynek w schronisku Migon i zejście do doliny. Około godz. 18:00 powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

7 lipca 2024 r. (niedziela)
O godz. 6:00 wykwaterowanie, suchy prowiant, wyjazd do Polski. Około godziny 23:00 powrót do Katowic.

Uwagi:
– program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin kursowania kolejek;
– trasy wymagają obycia z górami, przygotowania i odpowiedniej kondycji oraz odpowiedniego obuwia. Suma podejść w poszczególnych dniach od 300 do 800 metrów.  Czwarty, szósty i siódmy dzień – ponad 1000 metrów;
– na żadnej z tras nie jest wymagana dodatkowa asekuracja, natomiast na niektórych wymagane jest obycie z ekspozycją i drabinkami.
– ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
– termin wpłaty decyduje o miejscu w autokarze.
– proszę zabrać dokument upoważniający do przekraczania granicy

Informacje dotyczące wycieczek i imprez turystycznych zamieszczone na tej stronie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!